Demirkazık Dağının Zirvesine Çıktılar - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Demirkazık Dağının Zirvesine Çıktılar

  • 24 Temmuz 2018
  • 305 kez görüntülendi.
Demirkazık Dağının Zirvesine Çıktılar

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) üyesi profesyonel dağcılar, 3756 metre yükseklikteki Niğde Demirkazık Dağı Zirvesi’ne çıkarak bayrak dalgalandırdı.

TODOSK’un profesyonel dağcı üyeleri İlkşen Yıldırım, Ali Karaboğa, Bülent Balcı, Ahmet Kılıç, Gonca Kılıç, Dursen Biçgel, Alperen Böcek bireysel olarak planladıkları ‘Demirkazık Zirvesi’ne tırmanma etkinliği için Niğde’ye geldiler. Çamardı ilçesinde hazırlık yapan tam teçhizatlı dağcılar, zirveye ulaşabilmek için planlama yapıp, güvenli geçiş güzergahlarını belirledi, tırmanış için harekete geçti. 3756 metre tırmanan ekip, zaferlerini Türk bayrağı ve TODOSK bayrağı dalgalandırarak kutladı. Zirveden büyüleyen doğayı bir süre seyreden ekip, inişini de tamamlayarak Antalya’ya döndü.
TODOSK Başkanı Gülşen Gedikoğlu, bireysel tırmanış gerçekleştiren kulüp üyesi profesyonel dağcıları kutladı. Başkan Gedikoğlu, kulübün günübirlik ve kamplı doğa yürüyüşleri ve tırmanış etkinliklerinin yaz-kış aralıksız sürdüğünü belirtti, “29 Temmuz Pazar günü de Beşkonak’ta rafting turu düzenleyeceğiz” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!