Devlet Bahçeli Bulvarı’nda Değişim Devam Ediyor - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Devlet Bahçeli Bulvarı’nda Değişim Devam Ediyor

  • 22 Mayıs 2017
  • 474 kez görüntülendi.
Devlet Bahçeli Bulvarı’nda Değişim Devam Ediyor

 

Değişimin en hızlı yaşandığı bölgelerden olan Bor Yolu’nda bir yandan bisiklet yolu çalışması yapılırken diğer yandan da Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı’nda değişim ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Altyapıdan üstyapıya değişimin yapılacağı Devlet Bahçeli Bulvarı’nın etrafı da vatandaşın piknik yapabileceği mesire alanı haline getiriliyor. Modern şehircilik anlayışıyla çalışmaların kent genelinde sürdürüldüğünü söyleyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ‘’Yollarımızın kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek adına yoğun bir tempoyla çalışıyoruz’’ dedi.

Altyapıdan Üstyapıya Herşey Yenileniyor

Niğde Belediyesi şehir içi arterlerin trafik akışını rahatlatmak üzere yeni yol ve kavşak çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Devlet Bahçeli Bulvarı’ndaki çalışmaların tamamlanmasıyla bisiklet ve yürüyüş yolları, mesire alanı ve modern yapısıyla şehre önemli bir değer katacağını söyleyen Belediye Başkanı Akdoğan güzergah üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan Devlet Bahçeli Bulvarı’nda yaptığı açıklamada “Bu yolun kalitesini artırmak, etrafını mesire alanı haline getirmek için burada bir çalışma başlattık. Çalışma kapsamında öncelikle bu yol üzerinden araçların gitmesi zorlaşmış olan eski asfaltı kaldırıyoruz. Bundan sonraki süreçte ise buranın kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu altyapısının tamamının değişmesini sağlayacağız. Üzerini de sıcak asfalt karışımıyla kapatacağız’’ diye konuştu.

Trafik Akışını Rahatlatmış Olacağız

Çalışmalar sonunda şehir içi trafiğini rahatlatacak şekilde bir bağlantı yolu olacağını vurgulayan Akdoğan “Kızılca Deresi’ndeki ıslah çalışmalarının da tamamlanmasıyla derenin sağ ve sol güzergahından iki tane ayrı yolu da Devlet Bahçeli Bulvarı’na bağlayacağız. Ayrıca şehrimizin Derbent Kavşağı’ndan geçişin bir bölümünü bulvarımıza yönlendirerek hem Derbent Kavşağı trafiğini rahatlatacağız hem de organize sanayi bölgesine, üniversiteye ve Ankara istikametine gidecek araçlarımızın da ulaşımını kolaylaştırmış olacağız’’ ifadelerini kullandı.

Şehrimizin Yeşilini Artırma Gayreti İçindeyiz

Bisiklet ve yürüyüş yolunda devam eden çalışmaları da inceleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan MEDAŞ Kavşağı’ndan başlayan bisiklet yolunun üçte birlik kısmının bittiğini üçte ikilik kısmının ise 15 gün içinde bitirileceğini belirtti. Modern peyzaj çalışmalarıyla birlikte 10 kilometreye yakın bir bisiklet ve yürüyüş yolu yapılacağının altını çizen Akdoğan ‘’ Şehrimizi güzelleştirmek, şehrimizin yeşilini ve dikili olan ağaç sayısını artırma gayret içerisindeyiz’’ şeklinde konuştu. (Haber: Derya Demircan)

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!