Nigdemiz.com

EBUZER DOĞAN: Döner Sermaye Artık Dönmüyor…!

  • 05 Aralık 2019
  • 1.959 kez görüntülendi.
EBUZER DOĞAN: Döner Sermaye Artık Dönmüyor…!

Sağlık Sen Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan,  Döner Sermaye konusuna değinerek ” Sağlıkta döner sermaye ödeyemez hale gelmiştir” dedi.

Sağlık Sen Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sağlıkta bugün itibariyle gelinen noktada sağlık çalışanlarının iş yükü sürekli artmasına rağmen sağlık tesislerinin çoğu Döner Sermaye ödeyemez hale gelmiştir. Miadını dolduran mevcut Döner Sermaye yönetmeliği bir an önce değişmelidir. Hakkaniyetten uzak bir döner sermaye sistemi Sağlıkta dönüşümün mimarları olan sağlık çalışanlarının iş barışını zedeler duruma gelmiştir. Sağlık Sen olarak sağlık çalışanları için ayrıcalık değil Adalet istiyoruz.
Döner sermayedeki adaletsizliğin ortadan kaldırılması, daha adil ve hakkaniyetli bir sistemin inşa edilmesi için mücadele ettiğimizin ve edeceğimizin bilinmesini isteriz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği göstermektedir. Aynı fedakârlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir. Sağlık Sen Genel Merkezimiz tarafından daha adil ve hakkaniyetli bir Döner Sermaye Modeli Sağlık Bakanlığımıza iletilmiş ve de takibi yapılmaktadır. Çok zor şartlarda ve fedakarca görev yapan Sağlık Çalışanlarımızın hak ettikleri Döner Sermaye ücretlerini alabilmeleri için gerekli düzenlemeler bir an önce yapılarak hayata geçirilmelidir.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.