Nigdemiz.com

Eczacılar Odası: Vatandaşı Bir Kez Daha Uyarıyoruz

  • 18 Eylül 2018
  • 438 kez görüntülendi.
Eczacılar Odası: Vatandaşı Bir Kez Daha Uyarıyoruz

53. Bölge Niğde Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Nihat Öztürk, vatandaşı ilaç ve ürün konusunda uyardı ve “Eczane dışına çıkan ve eczacı yetkisinde, gözetiminde satılmayan hiçbir ürün ilaç değildir” dedi.

Birçok ürün sadece eczanelerde denilerek ,aslında eczane dışında ,ama eczacı denetimi ve gözetiminin güvencesi varmış gibi satılması vatandaşın eczane ve eczacıya olan güveninin suistimali olup vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli ve hassas davranmaları sağlıkları açısından son derece önemlidir.

Eczanelerde satılan ürünlerin bütün izin ve kontrolleri yapıldıktan sonra vatandaşa verilmekte, kullanımının sonunda da olumlu olumsuz her türlü etki yan etkisi takip edilmekte olup şikayet edilen herhangi bir durum söz konusu olursa gerekli resmi makamlara durum bildirilerek tedbir alınmakta olup vatandaşımız içi rahat bir şekilde ürünleri kullanabilmektedir.

İnternetten veya eczane dışı satış yerlerinden edinilen güvenilirliği belli olmayan bilgilerle kullanılan her türlü ürün ciddi zararlara sebep olabilmekte geri dönüşümü olmayan zararlar verebilmektedir.

Vatandaşlarımız sağlık sorunları ne olursa olsun mutlaka doktora gitmeli. Doktorlarımızın yıllarca aldıkları çok ciddi ve değerli eğitimlerden faydalanmalı ve mutlaka eczacı danışmanlığında ilaç ve ilaç dışı ürünleri kullanmalıdır. Eczane dışında satılan ürünlerin ilaç değeri yoktur.Bu ürünler olsa olsa kozmetik ürün olabilir,gıda takviyesi olabilir.Ancak ilaçmış gibi satılmak istenmektedir.Sağlıkla ilgili hiçbir ürünü eczanede satılan güvenli ürünler gibi değerlendirilip kullanılmamalıdır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!