Eltiler Hayvan Çiftliği Kurdu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Eltiler Hayvan Çiftliği Kurdu

  • 13 Aralık 2017
  • 402 kez görüntülendi.
Eltiler Hayvan Çiftliği Kurdu

Niğde’de iki elti ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında aldıkları hayvan desteği ile çiftlik kurdu. Kiledere Beldesi’nde ev hanımı olan eltiler Hülya Gültekin ve Yasemin Gültekin kafa kafaya verip ‘Genç Çiftçi Projesi’ ile küçük bir besi çiftliği kurdu. Kadın girişimciler, gayretleriyle örnek oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Genç Çiftçi Projesi’ni televizyondan duyan iki elti projeden yararlanmak için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne başvurdu. Projeleri kabul edilen eltilere 6’şar adet büyükbaş hayvan desteği sağlandı.

Kurdukları mini çiftlikte hayvanlara gözü gibi bakan eltiler Yasemin Gültekin ve Hülya Gültekin, hayallerinin bu küçük besi çiftliğini büyük bir hayvan çiftliğine dönüştürmek olduğunu söylediler.

Yasemin Gültekin, “Ben projeyi eltimden duydum. İkimiz kafa kafaya verdik. Bir şeyler olsun istedik ve birlikte bu projeye başvuruda bulunduk. 6 tane bana, 6 tane de eltime inek alındı. İkimiz birlikte besliyoruz. Eltimle el ele verip büyük bir çiftlik kurmak istiyoruz” dedi.

Hülya Gültekin ise desteklerden dolayı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Soner Kahraman ise “’Genç Çiftçi Projesi kapsamında kişi başına 6’şar tane hayvan veriyoruz. 2016 yılında 60 proje ile. 2017 yılında ise 89 proje ile büyükbaş olarak hayvan verdik” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!