Emniyet’in Tatbikatı Gerçeği Aratmadı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Emniyet’in Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

  • 20 Eylül 2018
  • 237 kez görüntülendi.
Emniyet’in Tatbikatı Gerçeği Aratmadı

Niğde  İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Çevik Kuvvet polislerinin toplumsal olaylara müdahale için yaptığı hazırlık tatbikat gerçeği aratmadı.

Hıdırlık Mevkiinde bulunan  Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne ait Atış alanında geçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği gösterici gibi davranıp slogan atan eylemciler, polise, taş, sopa ve molotof kokteyli attı.

Senaryo çerçevesinde üzerine yürüdükleri polislere sopalarla saldıran ve ‘dağılın’ uyarısını dikkate almayan gruba, polis, önce Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile su sıkarak müdahale etti. Gruptakilerin attığı yanan molotof kokteyllerini TOMA ile söndüren polis ekipleri, daha sonra eylemci gruba biber gazıyla müdahale ederek gözaltına aldı.

Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu: “Olası kanunsuz gösteriler esnasında müdahale şekillerimizi ve gözaltı yöntemlerimizi zinde tutmak amacıyla hazırladığımız tatbikat . Çoğu zaman kanuni olarak başlayan bir gösteri kanunsuz hale dönüşebiliyor. Bizim korsan diye tabir ettiğimiz kanunsuz eylemler gerçekleşebiliyor. Bizlerde bu ihtimali göz önünde tutarak çevik kuvvet personelimizle birlikte bu tatbikatı hazırladık . onların reflekslerini diri tutmak amacıyla hazırlanmış bir tatbikat. Hedefine ve amacına ulaşan bir tatbikat oldu”

Tatbikatı Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Niğde Polis Eğitim Merkezi Müdürü (POMEM) Abdullah Üner ve emniyet amirleri de izledi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!