En Büyük Kum Parkına Niğde’den Özel Kum - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

En Büyük Kum Parkına Niğde’den Özel Kum

  • 10 Eylül 2018
  • 236 kez görüntülendi.
En Büyük Kum Parkına Niğde’den Özel Kum

Sivas’ta İl Özel İdaresi tarafından 2015 yılında açılan ve işletmesini idarenin yan kuruluşu olan Buruciye A.Ş.’nin yaptığı Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi’nde Türkiye’nin en büyük kum parkı açıldı.

Niğde’den özel olarak getirilen ve yapısında tamamen doğal kalsiyum ve karbonattan oluşan 20 ton kumla açılan parkta bir ay önce hizmete girdi. Her yaşta çocukların yoğun ilgi gösterdiği kum parkta oynayan çocuklar hem fiziksel, hem de ruhsal becerilerini geliştiriyor.
Kum parkı hakkında bilgi veren Çocuk Eğlence Merkezi Müdürü Celal Bayram, son dönemde farklı alanlara girme çabasına içinde olduklarını ve bu yüzden kum parkı hizmete soktuklarını söyledi. Bayram, “Bunlardan birisi de farklılık olsun diye kum havuzunu hizmete soktuk. Yaklaşık 170 metrekare kapalı alanda beyaz kum dediğimiz güvenli bir kumu halkımız için araştırdık ve buraya getirerek hizmete açtık. Bu kum çok doğal bir kum kalsiyum ve karbonat olarak geçiyor. Türkiye’de sadece Niğde bölgesinde bulunuyor. Asıl maddesi suyun kristallenmesi, hatta deniz kabuklularının toplanarak birikmesi ile oluşan kristal bir yapı. Bunu farklı işlemlerden geçirerek çocukların oynayabileceği tane boyutuna kadar araştırdık bu hale getirdik. İçerisinde çocuklar için en ufak zararlı bir madde bulunmuyor. Bunun garantisini veriyoruz. Her türlü belgelerimiz de var. İlgi de gördü. Yaklaşık 1 aydır açığız. Çocuklar geldiğinde farklı olarak hem fiziksel, hem ruhsal farklı becerilerini ortaya sunabileceği bir alan oldu” dedi.
malatya escort


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!