En Önemli Gaye, Hastalanmadan Yaşayabilmek - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

En Önemli Gaye, Hastalanmadan Yaşayabilmek

  • 13 Mart 2018
  • 356 kez görüntülendi.
En Önemli Gaye, Hastalanmadan Yaşayabilmek

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Sağlıkçı olan Doktor eşi Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ortak bir mesaj yayılmadılar ve mesajda sağlık çalışanlarına başarılar ve kolaylıklar dilediler.

1.Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında ilk kez kutlanarak günümüze kadar gelen 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

İnsanın doğumuyla başlayan en temel hakların başında “Sağlıklı Bir Hayat Sürme” hakkı geldiğine işaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek açıklamalarına şöyle devam ettiler: “Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için herkesin temel sağlık hizmetlerini herhangi bir şarta bağlı olmaksızın elde etmesi, toplumun sağlığı ve huzuru için öncelikle toplumu oluşturan fertlerin sağlığının yerinde olması gerekir. Tıp bilimi, çağın gerektirdiği şekilde her geçen gün hızla ilerlemekte ve yeni buluşlarla insanlığa hayati faydalar sunmaktadır. İnsan sağlığının sürekliliğini, insanların hastalanmadan yaşayabilmelerini mümkün kılacak araştırmalar yapmak ve yeni yöntemler geliştirmek tıp ilminin en önemli gayesidir.

Ülkemiz son yıllarda Sosyal Devlet İlkesinden hareketle, Vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri için tüm imkânlarını seferber ederek modern zamanın şartlarına uygun olarak dizayn edilmiş hastaneler, modern tıbbi cihazlar, nitelikli personel ve insan odaklı hizmet anlayışı ile birlikte sağlık hizmetlerini en üst seviyeye çıkarmak için büyük gayret sarf etmektedir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması için gece gündüz demeden vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dileriz.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!