Nigdemiz.com
buy Instagram followers

ENGELLİLER EBRU SANATINI ÇOK SEVDİ

  • 08 Mayıs 2019
  • 2.964 kez görüntülendi.
ENGELLİLER EBRU SANATINI ÇOK SEVDİ

Engelli Kursiyerler Ebru Sanatı Yaparak Vakit Geçiriyor

Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık, Sakatlar Derneği üyelerine Ebru sanatı kursu veriyor. Kursiyerler Ebru Sanatını Seramik üzerine uyguluyorlar.

Kursta kursiyerler Ebru Sanatını kağıt üzerine işleme yaptıktan sonra seramik üzerine uyguladılar. Bu aşama sonrası ise yine Ebru Sanatını kumaş üzerine işleyecek. Kurstaki amacın el terapisini geliştirmek ve ruhen temizlenmek olduğunu ifade eden Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral Bıyık, açıklamasında şunları söyledi:

‘‘İçişleri Bakanlığı destekli ’Sudaki damların huzuru’ isimli proje 8 aylık projemiz. Ağustos ayı içerisinde sona erecek. Ebru sanatı olarak eğitime başladık. Ebru sanatına kağıt, seramik ve kumaş üzerine ebru sanatı uyguladık. 20 Kursiyerimizle başladık kursumuza. Ebru sanatı geçmişten günümüze psikolojik tedavi etme amaçlı kullanılıyor. Ruhen dinlendiriyor. Buradaki amacımız el terapisini ilerletmek, beynimizdeki sıkıntıları yok etmek, kendimizi sanata vermek ve özgüvenimizi kazanmak için bu sanat var. Renklerin o anki çalışma yapan arkadaşımızın ruhen hangi ruh durumundaysa o renkleri kullanır’’ dedi.

Kursiyer Duygu Güneş ise, ‘‘Ebru sanatı gayet güzel zevkli geçiyor. İnsanı dinlendiriyor yaparken keyif alıyorum benim için değişik bir deneyim olduğunu söyleyebilirim’’ dedi.

Toplamda 8 ay sürecek olan kurs sonunda piknik programıyla sona erecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Doğan dedi ki:

    Ben Bu Programları Dikkatle Takip Ediyorum Böylesi Emek Verilen İşleri Yap Öğren Bir Kenarda Dursun Elde Kalan Bir Mesleki Durumdur Her Meslek Öğreten Kurum Ve Kuruluşlara Niğde Bor Dan Teşşekür Ediyorum Lakin Ufak Bir Konuya Değinmek İstiyorum Derneğimize Katılım Olduğunca Var Orada Vakit Gecirenler Zor Şartlarda Geçim Kaynağının Kendi İhtiyacının Karşılayamadığı Sıkıntı Çeken İnsanlarımız Var Öncelik Bu Kurs Haricinde İş Ve İşçi Kurumları Onca İşçi Alımı Yapıyor Altı Aylık Geçici Engelli Dostlara Kim El Uzatacak Kimler Bu İnsanlarımıza İstihdam Sağlayacak Bunuda Göz Önüne Alalım Lütfen Derneğe Gidelim İçelim Çayımızı Oturalım Konuşalım Muhabbet Edelim Fakat İhtiyacı Olan İnsanlarımızada İş Lazım Aş Lazım Bir Kişinin İhtiyacı Olaki Sigara Kullanıyor Günlük Bir Paket Kullansa Bir Ayda 390 Tl Yapıyor Bu İnsanın Yiyeceği Bu İnsanın Giyeceği Bu İnsanın Sosyal Activite Olarak Yaşamsal Fayliyetlerinde Giderlerini Hesablarsak En Az 2000 Tl Dir Engelli Dostlarımıza İş Kaynağı Alanı Oluşturulsun Bu İnsanlarımızdaki Sıkıntı Problem Psikolojik Baskı Yok Edilmesi Gerekiyorsa Kati Surette İş Lazım Derneğe Gelip Sadece Kursa Katılmakla Orada Vakit Geçirmekle Olmuyor Sevgi Saygılarımla Herşey Güzel Gönlünüzce Olsun Bu Seslenişim Niğde Brokrasi Ve Siyasi Hükümet Konumuna Yakın Olanadır

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!