Erbaş, Halisdemir'i Ziyaret Etti - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Erbaş, Halisdemir’i Ziyaret Etti

  • 11 Aralık 2017
  • 336 kez görüntülendi.
Erbaş, Halisdemir’i Ziyaret Etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz’da Şehit olan Asysubay Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti. Erbaş mezar başında Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve kardeşi Soner Halisdemir ile görüştü.

Bir dizi ziyaretler için Niğde’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, ilk olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde büyük kahramanlık göstererek vatanı için şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti. Başkan Erbaş, ‘‘Biz gençlerimizi çocuklarımızı bu ruhla yetiştirmemiz gerekiyor. Onlara Kur’an-ı Kerimde “siz Allah yolunda öldürülenleri, şehit olanları ölüler sanmayınız, onlar diridirler fakat siz anlamazsınız” ayeti kerimesini özümleye özümleye büyümelerini sağlamamız gerekiyor. Ömer Halisdemir’in maddi ve manevi eğitimini alan ve şehitliğin ne olduğunu bilerek şehit olan birisidir’’dedi.

Gençleri ve çocukları Şehit Ömer Halisdemir’in ruhu ile yaşatılması gerektiğini altını çizen Erbaş, konuşmasında şunları söyledi: “Biz gençlerimizi çocuklarımızı bu ruhla yetiştirmemiz gerekiyor. Onlara Kur’an-ı Kerimde “siz Allah yolunda öldürülenleri, şehit olanları ölüler sanmayınız, onlar diridirler fakat siz anlamazsınız” ayeti kerimesini özümleye özümleye büyümelerini sağlamamız gerekiyor. Peygamberimizin şu hadisi şerifini bütün gençlerimize bütün çocuklarımıza hazmettirerek onu öğreterek çocuklarımızı yetiştirmemiz gerekiyor. Efendimiz buyuruyor ki, ‘İçimden öyle geçiyor ki Allah yolunda şehit olsam diriltilsem, tekrar şehit olsam, diriltilsem tekrar şehit olsam, diriltilsem tekrar şehit olsam, içimden böyle geçiriyorum’ diyor. Yani şehitlik mertebesi bu kadar yüksek. Yine peygamberimizin ifadesiyle peygamberlikten sonra Müslümanlara nasip olan en büyük bir mertebedir. Dolayısıyla biz tekrar şehidimiz Ömer Halisdemir’e rahmet diliyoruz. Aynı ruhu Tüm gençlerimizin taşıması için millet olarak özellikle öğretmenler olarak, imamlar ve müftüler olarak bütün büyükler olarak küçüklerimizi yetiştirirken bu ruhla yetiştirmenin ne kadar önemli olduğunu her şehidimiz geldiğinde anlıyoruz”

Başkan Erbaş daha sonra Niğde Merkezde hayırseverlerin desteğiyle açılan Fatih Sultan Mehmet Camiinde öğle namazını kıldırttıktan sonra bir cenaze namazına katıldı.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, sırasıyla Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’ı ve Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret etti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!