ERKEN SEÇİM TARİHİ RESMEN AÇIKLANDI - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

ERKEN SEÇİM TARİHİ RESMEN AÇIKLANDI

  • 18 Nisan 2018
  • 533 kez görüntülendi.
ERKEN SEÇİM TARİHİ RESMEN AÇIKLANDI

Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde seçimlere gidiyor.

Türkiye, 24 Haziran 2018’de erken genel seçimlere gidiyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Erken seçim” çıkışı sonrası  Erdoğan’la yaptığı görüşme sonuçlandı.

Seçim tarihini basın toplantısıyla duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 24 Haziran 2018’de yapılacağını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk kez 17 Nisan’da ki parti grup toplantısında dillendirdiği “seçimler erkene alınsın” açıklaması ardından, gözler olası seçimlerin erkene alınıp alınmayacağını, alınacaksa da ne zaman yapılacağına çevrilmişti.

Bahçeli grup toplantısında yaptığı konuşmada seçim tarihi için “Zafer Haftası‘na” denk geldiği için 26 Ağustos 2018 tarihini vermişti. Bahçeli’nin erken seçim önerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Değerlendireceğiz” yanıtını verirken, CHP ve HDP de “Hodri meydan” diyerek karşılık vermişti. Bahçeli’nin çıkışı sonrası, erken genel seçimlerin tarihi bugün netleşmiş oldu.

Bahçeli, “erken seçim” çıkışı sonrası, durumu değerlendirmek üzere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘la bir araya geldi. O toplantıda olasılıklar konuşulurken toplantıdan “erken seçim kararı alındığı” öğrenildi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!