Fotoğrafçıların, düğün Sezonu Hızlı Başladı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Fotoğrafçıların, düğün Sezonu Hızlı Başladı

  • 20 Mart 2018
  • 256 kez görüntülendi.
Fotoğrafçıların, düğün Sezonu Hızlı Başladı

 İslam âlemince 11 ayın sultanı olarak kabul edilen Ramazan ayının her yıl 10 gün öne gelmesi, düğün yapacak çiftleri ve ailelerinin hazırlıklarını şimdiden yoğunlaştırdı.

Niğde’de düğünlerin genelde Haziran-Eylül aylarında yoğun yapılması nedeniyle  organizasyon, fotoğrafçı, gelinlikçi, kuaför, düğün salonu gibi birçok esnaf son iki haftadır yoğunluk yaşamaya başladılar. Düğün tarihlerini kesinleştiren ve düğün sezonu hazırlıklarını hızlandıran çiftler, Kırşehir’deki düğün sektörünün hareketlendirmesine neden oldu. Çiftler şimdiden salonda düğün yapmak isteyenler şehrimizdeki düğün salonlarını kiralayıp kopara vermeye başlarken, kuaför ve fotoğrafçılarla da randevu almaya başladılar bile.

NİĞDE’NİN FOTOĞRAFÇISI

Niğde’de fotoğraf çekimleri yapan Foto Yüksel Dijital Fotoğrafçılık işletme sahibi Yüksel Erdoğanöz, düğün tarihlerini kesinleştiren çiftlerin, randevu için geç kalmamaları gerektiğini açıkladı. Çiftlerin Ramazan ayından sonra düğünlerini yapmak için randevuları arttırdığını belirten Erdoğanöz, “Düğün tarihini kesinleştiren çiftler, düğün fotoğrafçılarını hep en son plana atıyorlar. Bu yüzden de dükkandükkan boş yer bulmaya çalışıyorlar. Düğün bir kere yapılıyor. İşlerini şansa bırakmasınlar” dedi.

ÇİFTLERİN VAZGEÇİLMEZİ DIŞ MEKAN ÇEKİMLERİ

Geçmiş yıllarda gelin-damat ve yakınlarının stüdyoda bir araya gelerek toplu fotoğraf çektirdiğini ifade eden Erdoğanöz, son yıllarda ise dış mekan çekimlerinin yaygınlaştığını söyledi. Dış mekan çekimlerinin sadece Niğde’de değil tüm Türkiye’de moda haline geldiğini belirten Erdoğanöz, “ Kemerhisar, Kızılelma Parkı, Köşk, Gümüşler Manastır, Bor Kayabışı Parkı, Pınar Başı ve Gelin ve Damadın isteğine istenilen yerlerde doğal çekim yani dış çekim yapıyoruz. Genellikle Çiftlerin de ilk tanıştıkları yerlere gidiliyor. İsteğe göre mekanlar değişebiliyor” diye konuştu.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!