Nigdemiz.com
Download Instagram Photos

Geleceğin Yazılımcıları Niğde’de Yetişecek

  • 10 Eylül 2019
  • 335 kez görüntülendi.
Geleceğin Yazılımcıları Niğde’de Yetişecek

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Başkanlığı’nda toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan karar gereği Niğde’de genç işsizliği önleme faaliyetlerinden birisi olan ve Niğde çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğiyle “kodluyoruz.org” ile birlikte yazılımcı yetiştirmek üzere  “Niğde Python&Django Web Development Bootcamp” eğitim programı açılışı gerçekleştirildi.

Niğde İŞKUR’dan konu hakkında açıklama geldi. Açıklamada; “Ahiler Kalkınma Ajansı, Niğde Ömer Halisdemir Üni versitesi ve Niğde İŞKUR İl Müdürlüğü olarak; Bilişim alanında bölgesel paydaşlarla birlikte yetkin, dinamik ve sürekli gelişen bir dijital ekosistemin oluşturulması, bölgede en önemli sorun olan genç işsizlik oranının düşürülmesi, bilişim konusundaki startup‘ların sayısının arttırılarak bilişim alanındaki yatırımcıların bölgeye çekilmesi ve bilişim konusunda bölgenin Know-How merkezine dönüşümünü hedeflenmektedir.

Bu kapsamda Django ve Phyton yazılım dillerinde yazılımcı yetiştirmeye yönelik 60 saatlik yoğunlaştırılmış kursumuz Şehit Ramazan Konuş  Gençlik Merkezinde başlatıldı. Kursumuza işsiz ya da üniversite öğrencilerinden  oluşan 25 genç katılım sağladı.

Ajansımız, Üniversitemiz ve İŞKUR İl Müdürlüğümüz işbirliğinde 2020 yılı içerisinde de benzer şekilde yazılımcı yetiştirmeye yönelik yeni eğitim programları düzenleyerek ülkemizde ilimizi programlama dilleri konusunda nitelikli işgücüne sahipliğiyle bilinen ve tanınan bir merkez haline dönüştürmek vizyonuyla hareket etmekteyiz” denildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!