Nigdemiz.com

Günlük 7 Bin 500 Hasta Muayene Edildi

  • 16 Ocak 2019
  • 510 kez görüntülendi.
Günlük 7 Bin 500 Hasta Muayene Edildi

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2018 yılı değerlendirme raporunu açıkladı.

Rapora göre 1 yıl içerisinde ayakta ve acilde muayene sayısı 1 milyon 369 bin 78 olarak gerçekleşirken, acil muayene sayısı 349 bin 910 olarak belirlenirken 1 yıl içerinde 3 bin 937 doğum gerçekleşti.

2018 yılı içerisinde hastanede toplam 43 bin 86 yantan hasta kaydedildi.

Polikliniklerde ise günlük 6 bin hastanın muayene edildiği belirtilen raporda, yetişkin acil servisinde günlük bin  hastanın muayene edildiği çocuk acil servisinde ise günlük 500 hastanın muayene edildiği belirlendi. Toplamda muayene ise 7 bin 500 civarında gerçekleşmiş oldu.

Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri 2018 yılı değerlendirme toplantısı ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programını bir arada gerçekleştirdi.

Gerçekleşen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında paylaşılan diğer veriler ve oranalr ise şöyle: Erişkin yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 96,9, toplam ameliyat sayısı 23 bin 285, MHRS sayısı 260 bin 554, MHRS gelen sayısı 215 bin 784, poliklinik sayısı 1 milyon 19 bin 168, poliklinik sevk oranı (binde) 11,22, Dr. Öğretim Görevlisi sayısı  37, toplam uzman hekim sayısı 131, Bt çekim sayısı 54 bin 341, MR çekim sayısı 28 bin 389, toplam doğum sayısı 3 bin 937.

HASTANEYE ALINAN CİHAZLAR

Göz mikroskobu + yeni katarakt cihazı; kulak mikroskobu; ortopedi mikroskobu; kapalı ameliyat monitörü (3 adet);  beyin cerrahi mikroskobisi;  bronkoskopi cihazı; klinik abr cihazı; hastane koku cihazları; plazma eritme ve kan ısıtma cihazı; göz ölçüm cihazı (bağış); yeni eswl (taş kırma) cihazı.

HASTANEDE GERÇEKLEŞTİRİLEN İLK VE ÖNEMLİ AMELİYATLAR

Yelken göğüs ameliyatı  timoma ameliyatı (kalbin önünde çıkan timörün alınması), boyun omurga kırıkları , boyun fıtığı ve kırıkları , beyin timörü ve beyin kitleleri , şaşılık ameliyatı,dsr meliyatı (göz yaşı kanalı), çocuklara probing ameliyatı, dalak hidatik kist ameliyatı, total kolektomi ameliyatı, siamoid kolon tümörü ameliyatı, kalp pili ameliyatı, bacak damarlarından anjio operasyonu, donör organizasyonu (karaciğer, 2 böbrek, büyük damar ve 2 kornea) operasyonu, sakral nöromodülasyon operasyonu.

HASTANEDE YAPILAN YENİLİKLER

Otopark çalışması, çocuk acil önü ve hastane içi dubalama çalışması, acil servisi yenilenmesi, lavaboların yenilenmesi, çamaşırhane ile kendi çamaşırlarımızın yıkanması kurulanması, servis yataklarının çarşaflarının yenilenmesi,ameliyathane yenilenmesi, dil problemi yaşayan hastalar için hastanede tecrüman görevlendirilmesi, gebe okulu ve diyabet okulu ile hastalarımıza sertifikalı bilgiler verilmesi, öğrenci staj ücretlerinin  5 yıllık geriye dönük ödenmesi, yoğun bakım hemşireliği sertifika programı, likit oksijen tankı ve santrali (yıllık 630.000 tl kar), Ftr ünitesi ve ergoterapi odası.

HASTANEYE YAPILAN BAĞIŞLAR

(diyaliz birimi yatak başı tv mönitörü + bronkoskopi + ftr ünitesi + ergoterapi + göz ölçüm cihazı + bakım anlaşmaları), kemoterapinin daha modern şartlarda hizmet vermesi için oda değişikliği.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!