Gürer: “Kadınlarımızın Sorunlarına Çözüm Üretilmeli” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Gürer: “Kadınlarımızın Sorunlarına Çözüm Üretilmeli”

  • 07 Mart 2018
  • 264 kez görüntülendi.
Gürer: “Kadınlarımızın Sorunlarına Çözüm Üretilmeli”


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Cumhuriyet döneminde, dünyada pek çok ülkeden daha önce önemli kazanımlar elde eden kadınların; tarlada fabrikada yaşamın her alanında yaşadığı sorunlara çözüm üretilmesi ve sorunların son bulmasının sağlanması gerektiğini söyledi.

 

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Ömer Fethi Gürer açıklamasında, “Yaklaşık bir asır önce, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını verdiğini  anımsattı. Toplumsal yaşamda, çalışma yaşamında kadınların sorunlarının çözüm bulmadığına dikkat çekti.  

Evde, işte, eğitimde, sosyal yaşamda çözüm bekleyen sorunların varlığına dikkat çeken Gürer, kadına şiddetin giderek tırmandığını bu arada mobing’in de sorun olmaya devam ettiğini ifade etti. Gürer, “Kadınlarımız için yapılacak çok düzenleme var. Emek sömürüsü, kayıt dışı çalışma, fazla mesai, özellikle anne olunca özel sektörde işsiz kalmak, sendikalarda yeterince yönetimde olmaması, kendileri için alınacak kararlarda temsil gibi çok alanda iyileştirmeler şart” dedi.   

Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz olaylarının son yıllarda büyük oranda artış göstermesi acil çözüm üretilmesi gerektiğini söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Aydınlık yarınlarımızın temel direkleri olan kadınlarımız, özgürlük ve temel hak ve hürriyetlerini elde edebilmek bir yana son yıllarda artan kadın cinayetleri nedeniyle adeta can derdine düşmüştür. Sadece şubat ayında cinayete kurban giden kadın sayısı 50’ye yakındır.  

Bu çağdışı anlayış ve uygulamaların CHP iktidarı ile son bulacağını, kadınların hak ettikleri değere kavuşacağını belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı. 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!