Gürer, Niğde ve Adana Kutlamalarına Katıldı  - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Gürer, Niğde ve Adana Kutlamalarına Katıldı 

  • 22 Mayıs 2017
  • 493 kez görüntülendi.
Gürer, Niğde ve Adana Kutlamalarına Katıldı 

CHP Niğde Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Ömer Fethi Gürer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Niğde ve Adana’daki etkinliklere katıldı. Ömer Fethi Gürer, sabah Niğde’deki ‘Gençlik Yürüyüşüne” katılarak başladığı kutlama etkinliklerine aynı gün akşam Adana’nın Seyhan ve Çukurova İlçe Belediyelerince düzenlenen 19 Mayıs yürüyüşlerine katılarak devam ettirdi.

Niğde’de Gençlerle Birlikte Yürüdü

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezlerince organize edilen “Gençlik Yürüyüşüne” katıldı. Derbent Mevkiinde başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden etkinlikte gençlerle birlikte yürüyen Milletvekili Ömer Fethi Gürer, burada Atatürk Anıtına çelenk sunma törenine katıldıktan sonra Ömer Halisdemir Meydanı’nda düzenlenen 19 Mayıs kutlamalarına iştirak etti.

Şampiyon Sporculara Ödüllerini Verdi

Milletvekili Gürer, Ömer Halisdemir Meydanı’nda Vali Ertan Peynircioğlu, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte, gençler tarafından hazırlanan gösterileri izledi. Milletvekili Gürer, törende, çeşitli sportif faaliyetlerde başarı elde eden gençlere de ödüllerini verdi.

Adana’da Meşaleli Yürüyüş

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Adana’nın Seyhan ve Çukurova Belediyeleri tarafından düzenlenen etkinliklere de katıldı. Seyhan Belediyesi ve Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen kutlamalar Yeşer Kemal Kültür Merkezi önünden başladı. Meşalelerle Atatürk Parkı’na kadar yürüyen binlerce vatandaş burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşımızı okudu. Kalabalık daha sonra meşalelerle Uğur Mumcu meydanına kadar yürüdü. Yürüyüş etkinliğine CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, CHP Adana milletvekilleri, İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer Aydın Uslupehlivan ve Elif Türkmen ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve ilçe Bşk. çok sayıda vatandaş katıldı.

Gürer, “Cumhuriyetimizin Değerlerini Yok Edemeyecekler”

Gürer, yaptığı açıklamada 19 Mayıs’ın Türk milletinin bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gün olduğunu belirterek, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, bağımsızlık ve egemenliğin ilk ateşini yakmıştır. Gazi Mustafa Kemal, bugünü de gençlerimize armağan etmiştir. Ancak gelinen noktada cumhuriyetimizin tüm değerlerinin yok edilmek istendiği net bir şekilde görülmektedir. Büyük Önder’in ülkeyi emanet ettiği gençler ve Türk milletiyle birlikte cumhuriyetimizin ve demokrasinin değerlerinin yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu bağlamda, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi. (Haber: Derya Demircan)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!