Halisdemir Türkiye'yi Niğde’de Buluşturdu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Halisdemir Türkiye’yi Niğde’de Buluşturdu

  • 16 Temmuz 2018
  • 360 kez görüntülendi.
Halisdemir Türkiye’yi Niğde’de Buluşturdu

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında, FETÖ’nün darbe girişimi sırasında, Ankara’da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci general Semih Terzi’yi vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’deki kabrine Türkiye’nin çeşitli illerinden ziyaretçiler gelmeye devam ediyor.

Çocuk çocuk demeden mesafe ve memleket ayrımı olmadan kendi şehirlerinden ilçelerinden ve hatta uzak köylerinden bile yola çıkan vatandaşlar hep birlikte aynı duada Ömer halis demir’in kabri başında bir araya geldi. Zaman zaman duygu dolu anlarında kaydedildiği ziyaretlerde çocuklar, kucaktaki bebekler, bastonlu dedeler, engelli vatandaşlar ise göze çarpı.

15 TEMMUZ’DA NİĞDENİN 6 ŞEHİDİ VAR

Tüm Türkiye’nin bir hemen hemen her ilinden farklı araç ve imkanlarla yola çıkanlarında yer aldığı ziyaretlerin devam etmesi bekleniyor. Şehit Ömer Halisdemir’in yanı sıra Niğdeli 15 Temmuz Şehitleri Polis Memuru Varol Tosun, Polis Memuru Kemal Tosun, vatandaşlar Yalçın Aran, Ramazan konuş ve Hakan Ünver’de mezarları başlarında dualar ile anıldılar.

NİĞDE PROTOKOLÜ ZİYARETİ

Niğde Protokol üyeleri Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile birlikte düzenlenen program kapsamında Bor ilçesi Çukurkuyu beldesindeki şehitlikte, 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret ettiler. Protokol üyeleri daha sonra 15 Temmuz’da şehit olan Niğdeli diğer 5 vatandaşında hem kabirlerini hemde ailelerini ziyaret ettiler.  Şehitlerin görev arkadaşları da onları yalnız bırakmadılar.

MESCİT AÇILDI

Bu ziyaret kapsamında ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından şehitlik yanına yaptırılan mescidin de açılışı gerçekleştirildi.

ABİ HALİSDEMİR: MİLLETİMİZ ŞEHİDİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir: “Halkımız sağolsun bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Sürekli şehidine ve şehitlerine sahip çıkıyorlar. Yurt içi yurt dışı gelen tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz aile olarak. Yaz kış gelerek bazen konvoy eşliğinde bazen bireysel gelen, gelmek isteyipte gönlü burada olan gelemeyenlere de çok teşekkür ediyoruz.  Minnettarız. Sağ olsunlar şehitlerini yalnız bırakmıyorlar. Bize söylenen 5-6 milyon civarında vatandaş ziyarete geldi” dedi.

SON GECEYİ ANLATTI

En son Ömer Halisdemir ile darbe günü konuştuğunu belirten Ağabey Halisdemir: “Darbe günü akşam 19.30-20.00 arası konuştuk. Aradığı zamanda zaten genelde akrabaları sorardı, Çukurkuyu kasabasını sorardı. Hasta veya rahmetli olanlar var mı diye sorardı. Hep bu tarz şeyler konuşurduk” diye konuştu.

BİSİKLET SPORCULARI HALİSDEMİR’DE BULUŞTU

Niğde Valiliğince organize edilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Büyük Erkekler Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara ise Niğde’de son bulan şampiyonanaın ardından  ödül ve madalyaları takdim edildi.

Ödül törenine ise Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in yanı sıra Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, AK Parti Milletvekili Yavuz Ergun, AK Parti İl Başkanı Mahmut Peşin, Çukurkuyu Beldesi Belediye Başkanı İleri Koçak ile Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir, Ömer Halisdemir’in yakınları bölge halkı ve ziyaretçilerde katıldı.

POSTACI KIRŞEHİRDEN YÜRÜDÜ

Şehit ailelerinin mektuplarını Ömer Halisdemir’in ailesine ulaştırmak üzere 3 gün önce yaya olarak Kırşehir’in Kaman ilçesinden yola çıkan postacı  Mustafa Tolga Tokluoğlu da Çukurkuyu’ya ulaştı. Aynı zamanda PTT-DER Genel Başkan Yardımcısı olan Tokluoğlu, “Yaklaşık 200 kilometrelik yolu 3 günde yürüyerek geldim. Sadece mektup teslimi olmasın, anlamlı bir etkinlik olsun diye yürüdüm. 15 Temmuz’un yıl dönümünde kahramanın kabrinde olmaktan ve bu mektupları getirmekten çok mutluyum. Allah rahmet eylesin, bu ülkenin kaderini değiştiren şehidin ülkenin bundan sonraki tarihinde önemli bir yeri olacak. Her 15 Temmuz’da burada olacağız.” diye konuştu.

ÖMER’İN KABRİNE KİLOMETRELERCE PEDAL ÇEVİRDİLER

İstanbuldan, Konya gibi bir çok ilde Bisikletle Ömer Halisdemir’e geldiler. Ülkenin değişik illerinde  hatta yurt dışınan bile bazı vatandaşlar bisikletleri ile kilometrelerce yol yaparak Ömer Halisdemir’im kabrine ziyarete geldiler. Değişik illerden ve ülkelerden de getirilen topraklar şehidin mezarına serpildi.

ÖMER HALİSDEMİR İSİMLİ ÇOCUKLAR

Ziyaretler srasında bazı ailelerin hem hüznü hemde heyecanı gözlerden kaçmadı. 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra doğan çocuklarına Ömer Halis, yada Ömer Halisdemir isimleri veren aileler de kabri ziyaretindeydiler. Oldukça uygulu oldukları gözlenen aileler çocuklarının kulaklarına Ömer Halisdemir’in kahramanlığını fısıldadılar.

ARKADAŞLARI ÖMER’İN KABRİNDE KUR’AN OKUTTU

Halisdemir’in astsubay arkadaşları, kahramanı kabri başında Kur’an-ı Kerim okuyarak andı.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Hamza Dürgen ve silah arkadaşları şehit Ömer Halisdemir’i, 15 Temmuz’un darbe girişimin ikinci yıl dönümünde kabri başında andılar.

15 TEMMUZ’UN SEMBOLÜ OLDU

FETÖ’nün darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurarak öldüren Ömer Halisdemir, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin seyrini değiştirdi. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’dan telefonla aldığı emri bir an bile tereddüt etmeyerek yerine getiren kahraman astsubay, şehadete düğüne gider gibi yürüdü.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!