Hayal mi Gerçek mi? - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Hayal mi Gerçek mi?

  • 18 Ocak 2018
  • 699 kez görüntülendi.
Hayal mi Gerçek mi?

Geçtiğimiz gün Başbakan Binali Yıldırımın Niğde ziyaretinde bulunarak AK Parti Niğde İl Kongresine katılarak yaptığı konuşmada Niğde’nin hızlı trene kavuşacağını söyledi. Fakat Komşu durumu farklı bir şekilde anlattı.

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, geçtiğimiz gün bir açıklama yaparak hızlı trende son durumun Aksaray – Niğde/Ulukışla güzergahında devam edeceğini, Niğde ile Aksaray’ın bu şekilde birbirine bağlanacağını belirtti. İşte tamda burada hızlı trenin Niğde’nin ne merkezinden neden merkeze yakın bir bölgesinden geçmeyeceği ise ortaya çıkmış oldu.

Aksaray OSB’ye Bile Hat Çekilecek

Aksaray normal proje haricinde Organize Sanayi Bölgesine gidecek olan 8 kilometrelik daha ek bir hattın projeye eklendiği ortaya çıktı. Niğde halkı ve Türkiye genelindeki tüm STK’ların ortak talebi olan Merkezi Hızlı tren hattının tadil edilmesi talebi başbakandan “Olur” sözü almasına rağmen tam bir hafta sonra yapılan açıklamalar da ise hızlı trenin Niğde merkeze yaklaşmasının dahi hayal olduğu görülüyor.

Projede Hala Ulukışla Görünüyor

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy bu konu hakkında ne demiş bir bakalım; “ İlimizin de içinde bulunduğu hızlı tren projesi ile Kırıkkale, Yozgat-Yerköy, Kırşehir, Aksaray, Niğde-Ulukışla illeri birbirine bağlanıyor.”

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy yapmış olduğu açıklamasında Hızlı Tren Projesi şehrimize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun, dedi. Başkan Altınsoy, “AK Parti Grup Başkanvekilimiz AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti ve Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı ile birlikte ortak bir çalışma yaparak Hızlı Tren Projesi için çalışmalarımızı başlatmıştık. Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Aksaray ve Niğde illerini ilgilendiren Hızlı Tren projesi yatırım programına alındı. Projeye ek olarak Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) 8 kilometrelik bağlantı yapılarak, OSB’nin yükleri Mersin limanına indirilecek. Projede emeği geçen Grup Başkanvekilimiz İlknur İnceöz, Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu, Mustafa Serdengeçti, Belediye Başkanımız Haluk Şahin Yazgı, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Ali Rıza Alaboyun, Önceki Dönem Milletvekillerimiz Ruhi Açıkgöz, Ahmet Yaşar ve Nevzat Palta beylere de teşekkür ediyor, şükranlarımız sunuyoruz” dedi.

Projenin Talimatı Cumhurbaşkanı’ndan

Projenin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirileceğini belirten Altınsoy “Yozgat, Kırşehir, Aksaray ve Niğde illeri birbirine Hızlı Tren ağı ile birbirine bağlanacak. Şehrimize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!