Nigdemiz.com
Download Instagram Photos

Haydi Niğde Gönüllüleri Vakit Birlikte Hareket Etme Zamanıdır

  • 07 Temmuz 2019
  • 4.145 kez görüntülendi.
Haydi Niğde Gönüllüleri Vakit Birlikte Hareket Etme Zamanıdır

Geçen hafta bazı ulusal basın ve köşe yazarlarının gündemine taşıdığı haberlerde, “Alman otomotiv devi Volkswagen, 1.3 milyar Euro’luk yeni yatırımı için Türkiye’yi seçmiş hemen ardından da kulisler hızlanmıştı.
İşte Tamda burada hem Niğde’den hem de farklı illerde bulunan dernekler veya bağlı bulundukları federasyonlardan açıklamalar peşi sıra geldi. Başta 200 bin Niğdeli üyesi bulunan Marmara Niğde Dernekler Federasyonu, 70 Bin üyesi bulunan Ankara Dernekler Federasyonu ve 40 bin üyesi bulunan Ege Bölgesi Niğde Dernekler Ferasyonu üye ve temsilcileri “ARABA FABRİKASININ NİĞDEYE KURULMASINI İSTİYORUZ” başlığıyla bir kamu oyu oluşturmayı başardılar.
Bunlara ek olarak ise Niğde’de faaliyetlerini sürdüren Niğde Elele Derneği de fabrikanın Niğde’ye yapılması konusunda talepte bulundular.
200 bin Niğdeli üyesi bulunan Marmara Niğde Dernekler Federasyonu, 70 Bin üyesi bulunan Ankara Dernekler Federasyonu ve 40 bin üyesi bulunan Ege Bölgesi Niğde Dernekler Ferasyonnalrının ortak yaptıkları çaşrı ve açıklamada şu ifadelere yer verildi:
NEDEN NİĞDE OLMALI!
“Alman otomobil devi Volkswagen, yeni fabrikasını Türkiye’ye kuracak. Ankara’da yapılan görüşmelerin ardından alınan bu kararın önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulması ve gerekli işlemlerin başlaması bekleniyor. Bizler de Gurbetteki Niğdeliler olarak, araba fabrikasının Niğde de kurulmasının yerin de bir karar olacağını belirtmek istiyoruz. Neden Niğde olmalıdır, Yapımı Planlanan Demiryolu Hatları, Samsun-Mersin (Kuzey,Güney koridoru) YHT Projesinin ve Konya-G.Antep YHT Projesinin Niğdeden geçmesi, Yapımına başlanan Ankara-Niğde otobanının Niğdeden geçmesi, Yapımı planlanan Havalimanı projesi, Mersin Limanına Otoban ve Demiryolu hatlarıyla çok yakın olması, Stratejik açıdan güvenilirliği, Coğrafi açıdan her bölge ve ülkeye dengeli uzaklıkta olması, Genç, dinamik iş gücü ve Niğde üniversitesi başarılı çalışmaları, Arazinin düz olması, ayrıca sulak ve ormanlık olmaması dolayısıyla yatırımın çevreye duyarlı bir tercih olacaktır. Üst düzey devlet teşviklerin olması , Çok uygun seviye de elektrik, su ve çalışan giderlerinin olması, yatırımın Niğdeye yapılmasına en büyük artı etkendir. Bölgesel, ulusal, sürdürülebilir ve dengeli ekonomik kalkınma stratejisine uygun olarak, bu büyüklükte ki sanayi kuruluşunun ilimize gelmesi, komşu illerimize ve ülkemize inanımaz katkı ve heyecan uyandıracaktır. Bu doğrultuda, ilk etapta ilimizde ki STK lar, siyasiler, brokratlar, iş adamları, Niğde gönüllüleri ve Ülke sevdalıları olarak sesimizi karar verici yetkililerimizin duyması ve yerinde bir karar vermesi için hep birlikte hareket ederek gür bir sesle dile getirmeliyiz. Haydi Niğde gönüllüleri vakit birlikte hareket etme zamanıdır !!!”
DERNEK VE STK’LAR DA KOLLARI SIVADI
Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye Distribütörü Aslen Niğde’li olan Doğuş grubuna, fabrikanın en müsait yer Niğde’ye olması için Niğde Elele derneği davette bulundu.
Niğde Elele derneği başkanı Yusuf Güleç derneğin toplantı salonunda basına ve tüm davetlilere yaptığı açıklamaya NİĞDEF Başkanı Zekeriya Kılıç, İHH Niğde başkanı Ömer Keskin, MİDDER Başkanı Ali Gökkuş ve Marangozlar odası başkanı Mustafa Yıldırım hazır bulunarak ortak fikirleri ile tam destek verdiler. Elele derneği başkanı Yusuf Güleç yaptığı basın açıklamasında ise şu ifadelerine yer verdi; “Niğde, Vatanına ve milletine her zaman sadık olmuş, hiçbir zaman ihanet içerisinde bulunmamıştır.
Bugüne kadar ihmal edilen Niğde’miz Volkswagen grubunun Türkiye distribütörü olan hemşerimiz Doğuş grubu ailesi, Ülkemize yapacak yatırımı ve memleketi Niğde topraklarına yönlendirilmesini bir nebzede tüm Niğde’liler olarak görmek İstiyoruz. Bunu yapabilecek çok güzel bir ortam olduğunu, siyasi ideolojik yada bölgesel çekişmeleri bir kenara bırakıp Niğde için Elele verilmesi gerektiğini düşünüyoruz, halktan biri genç ve çalışkan bir valimiz, çok genç dinamik sempatik çalışkan iki tane AK Parti Milletvekilimiz, tecrübeli olgun beyefendi bir tane CHP Milletvekilimiz, yine genç çalışkan Niğde’nin geleceğini inşa edebilecek kapasitede gönül insanı bir Belediye başkanımız, güzel bir dost olan Niğde sevdalısı il genel meclisi başkanımız, bunun yanında il başkanlarımız, kurum müdürlerimiz, Bürokratlarımız, stk’larımız v.s sanki Rabbim nasip etmiş bu kadar güzel idareciyi yöneticiyi bürokratı özel olarak bir araya getirmiş” denildi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nezafet dedi ki:

    Çok güzel ve yerinde bir girişim sonsuz başarılar diliyorum

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!