Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Hiçbir Şey İnsan Hayatından Önemli Değildir!

  • 31 Mart 2020
  • 728 kez görüntülendi.
Hiçbir Şey İnsan Hayatından Önemli Değildir!

Yeşil: Alınan önlemleri sonuna kadar destekliyoruz

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle devletin, vatandaşlar için şu ana kadar almış olduğu tüm önlemler ile bundan sonra alacağı önlemleri sonuna kadar desteklediklerini belirten Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanı Alim Yeşil, “Hiçbir şey insan hayatından önemli değildir” dedi.

NESOB Başkanı Alim Yeşil, 26 oda ve tüm üyeler ile birlikte alınan önlemlere titizlikle uyduklarını, alınan ve alınacak önlemleri desteklediklerini belirterek, “Koronavirüs sebebiyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımızın her türlü ödemelerinin ülkemizde alınan tedbirler sona erinceye kadar, ertelenmesi için birlik olarak gerekli girişimleri yaparak başta üst kuruluşumuz TESK ve bakanlıklar nezdinde gerekli girişimleri ve yazışmaları yaparak esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçlarını ilettik” dedi.

Her Türlü Önlem Gerekli

Yurtdışı giriş – çıkış yasakları, tüm okulların eğitime ara verilmesi, toplu yapılan spor, kültürel ve bunun gibi etkinlikler ile  kahvehane, kafeterya, lokanta, kuaför vb. işletmelerin iş yerlerindeki faaliyetlerinin durdurulması ve faaliyetlerinin ileri bir tarihe ertelenmesi gibi alınan önlemlerin insanlarımızın sağlığı için kaçınılmaz bir gereklilik olduğunun altını çizen Başkan Yeşil, toplu insan sirkülasyonunun olacağı her türlü konuda alınan önlemler lüzum görüldüğünde artarak devam ettirilmesi gerektiğini de savundu. Yeşil, alınan bu tedbirlerin yanında esnaf ve sanatkardan da işyerlerinin dezenfekte edilmesi konusunda daha titiz davranarak hijyen kurallarına bu zorlu süreçte en üst seviyeye çıkarmalarını istedi.

Hizmet Veren Esnaflar

Bu sıkıntılı süreçte manav, bakkal, büfeler ile lokantaların servis personellerinin görev yaptığını belirten Yeşil, “Manav, bakkal, büfe ve lokantalarımızın servis personelleri bizlerin gurur kaynağıdır. Bu sıkıntılı süreçte evinde kalan ve salgının yayılmasını engelleyen vatandaşlarımıza evlerine servis yaparak her türlü fedakarlıktan kaçınmayarak hizmetlerine devam ediyorlar. Bu da esnaf odaları birliği olarak bizlere gurur veriyor” dedi.

Devletimiz Gereğini Yapacaktır

Bu süreçte, bu küresel salgın hastalığın ekonomik boyutlarının da büyük olacağını söyleyen Başkan Yeşil, esnaf ve sanatkarın ödemelerinin ertelenmesi konusunda da girişimlerde bulunduklarını ifade etti. NESOB Başkanı Alim Yeşil, bugüne kadar alınan ve bundan sonra alınacak olan her türlü önlem için hükümeti desteklediklerini belirterek, “Koronavirüs sebebiyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımızın için NESOB olarak üst kuruluşumuz TESK’e müracaat ederek, tüm sektörleri ekonomik olarak etkileyecek bu küresel krizin etkilerini bir nebze azaltmak için küçük esnafın taleplerinin yerine getirilmesi için gerekli girişimlerin yapılması esnaf ve sanatkarlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi istenmiştir.

Esnaf ve sanatkarlarımız için, sosyal güvenlik primleri, vergiler, elektrik doğalgaz, su, kredi ödemeleri ve bunun gibi her türlü ödemelerimizin, ülkemizde alınan tedbirler sona erinceye kadar ertelenmesi için gerekli yazışmazlar ve girişimler yapılmıştır.

Niğde esnafımızın ve üyelerimizin bu süreci sabırla azimle ve anlayışla atlatacağına eminim. Bu bir ulusal sorun olup, Niğde esnafımızın bu konuda devletinin yanında olduğunu, sıkıntılı süreçte devletine inanıp devleti ile aynı adımı atacağına inancım sonsuzdur. Devletimizin de bu konuda gereğini yapacağına olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Evde Kal Çağrısına Destek Olalım

Sağlık çalışanlarının verdiği mücadeleyi daha da zorlaştırmamak adına devletimizin koyduğu kuralları uymaya azami dikkat gösterelim diyen Yeşil, “Bu doğrultuda evlerimizden çıkmayalım, evde kal çağrısına destek olalım. Bu zor günlerde dayanışma ruhu çok önemlidir. Türk toplumunun genetiğinde var olan yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla şu an en zor süreçleri geçerine evlerinde kalmak zorunda olan 65 yaş üstü ve büyüklerimize yardım için lütfen elimizden ne geliyorsa yapalım” ifadelerini kullandı.

Virüsle Mücadelede Emeği Geçen Herkese Minnet Borçluyuz

NESOB Başkanı Alim Yeşil açıklamasının son bölümünde şu ifadeleri kullandı; “Evini ailesine geride bırakarak gece gündüz demeden canını dişe takarak insanlarımıza yardım eden, onları tedavi eden başta sağlık çalışanlarımız ve güvenlik güçlerimiz olmak üzere koronavirüs ile mücadele eden büyük fedakarlıklarla çalışan bütün görevlilerimiz ve gönüllü vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!