Nigdemiz.com

İLK SÖZ İLK TOPLANTI

  • 12 Nisan 2019
  • 472 kez görüntülendi.
İLK SÖZ İLK TOPLANTI

Başkan Özdemir İlk Vaadini Yerine Getiriyor !

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Niğde Belediye Başkanı seçilen Emrah Özdemir ve diğer siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan Niğde Belediye Meclis Üyeleri toplantılarının ilki olağan üstü olarak ilk toplantısını bugün gerçekleştirmiş olacak.

Toplantı Öncesi ise Niğde Belediye Başkanlığı bir açıklama yaparak Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in seçim öncesi verdiği şeffaf belediyecilik sözünün ilk adımının atılacağını duyurdu ve toplantının kurumun web sitesi üzerinden canlı olarak yayınlanacağı belirtildi.

İLK SÖZ YERİNE GELECEK “CANLI YAYIN”

Yapılan açıklamada “Yaşadığımız seçim sürecinde ‘Olmazsa olmazımız’ ifadesiyle vurguladığımız ‘Şeffaf Belediyecilik’ anlayışına katkı sağlamak üzere kurumumuzun karar organı olan Belediye Meclisinin ilk toplantısını canlı yayında vatandaşlarımıza sunuyoruz” denildi.

İLK MECLİS TOPLANTISI

Bugün gerçekleşecek olan Niğde Belediyesi Belediye Meclis Toplantısı çoğunlukta ilk kez mecliste yer alacak olan isimlerin katılımı ile gerçekleşecek. İlk Toplantının İlk Başkanlığını ise Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yapacak.

MECLİS ÇOĞUNLUĞU ŞÖYLE

Niğde Belediyesinin 31 isimli yeni meclis üyelerinin sayısal çoğunlunun başını 16 Üyesi İle Ak Parti çekerken, 6 üyesi ile İYİ Parti ikinci sıra çoğunluğu sağlıyor. MHP’nin mecliste 5 üyesi bulunurken, CHP’nin mecliste 4 üyesi yer alıyor.

Niğde Belediyesi Belediye Meclisi Nisan ayı ve yeni dönem ilk toplantısının gündemi Meclis üyelerinin yoklamasının alınması ile başlayacak.  Saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in ilk kez yapacağı açılış konuşması ile devam edecek.

MART AYINDA ALINAN KARARLAR TASVİB EDİLECEK

Toplantıda daha sonra Niğde Belediye Meclisinin 2019 yılı toplantı döneminin Mart/2019 toplantısının, 01.03.2019 tarihli birleşiminde alınan kararlara ait karar özetinin okunup tasvibi gerçekleşecek.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ, KATİP KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLECEK

Toplantıda daha sonra sırası ile Meclis Başkan Vekillerinin seçimi, Meclis Divan Katiplerinin seçimi, Belediye Encümen üyelerinin seçimi, Plan ve Bütçe Komisyon üyelerinin seçimi,  İmar Komisyon Üyelerinin seçimi, Çevre, Sağlık, Spor, Eğitim ve Kültür Komisyon üyelerinin seçimi, Kadın-Erkek Eşitlik Komisyon üyelerinin seçimi, Tarihi Kentler Birliğine üye seçimi ve Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliğine üye seçimi gerçekleşecek.

FALİYET RAPORU OKUNACAK

Toplantının sonuna doğru Niğde Belediyesinin birimlerinin faaliyetlerini içeren raporun okunup müzakere ve ibrasının gerçekleşmesinin ardından, meclis üyelerinin dilek ve temennilerine söz verilecek. İlk toplantı böylece sona erecek.

İŞTE NİĞDE’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

AK PARTİ

AK Parti’nin mecliste 16 üyesi bulunuyor. Bu üyeler şöyle: Arif Arı, Ertan Altıner, Mikail Aksungur, Mevlüt Şahin, Mustafa Giray, Asım Acar, Mustafa Özdemir, Gülsüm Temur, Yahya Dökmetaş, Sebahattin Ecemiş, Elif Aktaş Öztürk, Nevzat Türkan, Adnan Menderes Tüner, Bülent Sayın, Cengiz Tuncer, Ahmet Taciroğlu.

İYİ PARTİ

İYİ Parti’nin mecliste 6 üyesi bulunuyor. Bu üyeler şöyle: Cem Uzun, Ferit Aydoğan, Yunus Aybar, Duran Altıntaş, Vahit Akpınar ve İdris Türköz.

MHP LİSTESİ

MHP’nin Belediye meclisinde 5 üyesi bulunuyor. Bu üyeler şöyle: Fatih Demiralan, Aldonat Atlı, Cumhur Durmaz, Bahadır Altıntaş ve Oğuz Kalkan.

CHP LİSTESİ

CHP’nin Belediye meclisinde 4 üyesi bulunuyor. Bu üyeler şöyle: Çağdaş Özmen, Abudder Zorba, Erdal Aydoğan ve Fatih Doğan.

Niğde Günaydın Gazetesi olarak bizlerde Belediye Meclisine seçilen ve yeni komisyonlarda görev alacak olan tüm üyelere başarılar diliyoruz.

NİĞDE BELEDİYESİNDEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAMAMI ŞÖYLE:

“Yaşadığımız seçim sürecinde “Olmazsa olmazımız” ifadesiyle vurguladığımız “Şeffaf Belediyecilik” anlayışına katkı sağlamak üzere kurumumuzun karar organı olan Belediye Meclisinin ilk toplantısını canlı yayında vatandaşlarımıza sunuyoruz. Belediye meclisimiz tarafından alınan kararların takip edilebilir olması, kent yönetiminde söz sahibi olmak isteyen kişilerin ve kuruluşların etkin katılım sağlaması adına atılan en önemli adımlardan biridir. Yaşadığımız şehir hakkında alınan kararların paylaşıldığı uygulamamızla, yönetim anlayışımızı yönetişim bilinciyle desteklemeyi amaçlıyoruz. Katılımcı yönetim için atılan bu ilk adımımızla, birlikte yaşadığımız Niğde’mizi yine birlikte yönetmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda yeni dönemin ilk Belediye Meclis Toplantısını 12.04.2019 Cuma günü saat 14:30 da kurumsal web sitemizden ve sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!