Nigdemiz.com
buy Instagram followers

İYİ PARTİ NİĞDE İL BAŞKANI İBRAHİM UZUN: BAŞKA HAYATLAR KARARMASIN!

  • 21 Ekim 2019
  • 628 kez görüntülendi.
İYİ PARTİ NİĞDE İL BAŞKANI İBRAHİM UZUN: BAŞKA HAYATLAR KARARMASIN!

İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun geçtiğimiz gün bor yolu üzerinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden iki üniversite öğrencisi genç kızın vefatından ve yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek bir açıklam ayaptı ve açıklamasında, bu güzergahın acilen sıkı ve sürekli denetime tabi tutulmasını istedi.

Konu ile ilgili açıklamalara yer veren İbrahim Uzun şunları söyledi: “Bilindiği üzere geçtiğimiz Cuma gecesi Niğde Bor yolu üzerinde meydan gelen kazada yolun karşısına geçmek isteyen gencecik 2 üniversite öğrencisi genç kızımız, aşırı hızlı olan bir aracın çarpması ile feci Şekilde can verdiler.

Bu bölgede acil şekilde bazı illerimizde uygulanan ve oldukça başarılı sayılan “Radar Hız Koridoru” ve “Sürekli Denetleme Alanları” uygulamaya geçirilmeli, gerekli yerlere üst geçit yapılarak daha fazla can kaybının önüne geçilmelidir.

Farklı can ve maddi hasarlı kazaların geçmişte de yaşandığı meşhur yol artık araçların bu kadar gelişi güzel kontrolsüz bir şekilde kullanılamayacağını, bu istikamette bulunan yolun ciddi anlamda güvenlik altına alınması gerektiğini göstermiş oldu. Çünkü bu yolda geriye dönüp baktığımızda zaman zaman basınımızda da yer alan “Aşırı hız kaza getirdi” “Aşırı Hız Can Aldı” “Alköllü sürücü ve aşırı hız felaketi” “Hız ve Kaygan zemin Can aldı” “Karşıya geçmek isterken otomobil veya Münibüs çarptı” “Aşırı Hız; Ölü ve yaralılar var” gibi haberleri artık duymak istemiyoruz. Bunu değiştirebiliriz.

BAŞTAN SONA ELE ALINMALI

Niğde merkez Derbent kavşağından başlayıp Zübeyde Hanıma Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Derbent kavşağı bölgesi, hayat hastanesi, Niğde bor caddesi koşu ve yürüyüş yolu, Kemal Aydoğan İlkokulu, Bazı özel kreş ve eğitim kurumları, Sabancı Kız Öğrenci Yurdu, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Spor Lisesi, Şehit Varol Tosun İlk ve Orta Okulu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Milli Piyango ve KY Yurtları, OSB bölgesindeki Faik Şahenk Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi, Kent Ormanı, TOKİ Yerleşke bölgesi, BESYO, Özel Okullar ve Hatta Bor ilçesinin içerisinden geçen ana yol üzerinde ne denli insan unsuru ve hareketliliğinin var olduğu ap açık ortadadır.

İlimizin insanımız tarafından sıklıkla kullandığı, öğrencilerimizin her gün can güvenliği olmadan bu yolları kullandığı düşünüldüğünde bölgenin ve istikametin acilen ele alınması gerektiği de ortadadır.

BAŞKA CANLARI KAYBETMEYELİM

Çevrede oturan vatandaşların veya esnafların beyanatlarında çok zaman bir çok aracın yarış pisti gibi kullandıkları ve bu tehlikenin de sürekli yaşandığı belirtiliyor. “Radar Hız Koridoru” olarak da bilinen bir çok şehrimizin önemli yerlerinde aktif olarak kullanılan bu sistemin acilen Niğde Derbent Kavşağı başlangıcı, bor ilçesi girişine kadar olan alanda önemle uygulanması doğru olacaktır. Başka canların yanmaması hayatların kararmaması, birçok gencimizin veya vatandaşımızın hayatına mal olmaması için gereken yapılmalıdır. Sürücülerin uygulama veya etkin mücadele yoluyla bu konuya daha hassasiyetle yaklaşacakları da kaçınılmaz olur.

ÜSTGEÇİTLERDE YAPILMALI

Bu uzunca yol güzergâhı üzerinde belli yerlerde kavşaklar veya ışıklar bulunsa da kontrolsüz bölgelerdeki yaya geçitleri de güvenli görünmüyor. Bunun bir örneğini hep birlikte yaşadık. Bu bölgelerde Üst geçitlerin sayısını artırmalı yaya ve araç geçişleri de kontrol altına alınmalıdır.

HEM İYİ PARTİ HEMDE VATANDAŞ OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Bizler hem İYİ Parti, hem de bu şehirde yaşayan vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Niğde’nin hem yayalar hem de araçlar tarafından en çok kullanılan güzergahının acilen yeni bir uygulamayla bu sorununun çözülmesi gereklidir.

YETKİLİLERE ÇAĞRIMIZ

Son yaşanan olay, Niğde halkını derinden üzdüğü gibi, hiçbir şey insan hayatından daha dğerli değildir. Daha başka canların acılarına gözzyaşı dökmek yerine, onları hayatta tutacak tercihler üretilmelidir.

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

Elim Kazada hayatların baharında, suçsuz yere hayatları sonlandırılan tek çabaları yolun karşısına geçmek olan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü öğrencileri Fatma Gül Uzun ve Kader Karaca’ya Allahtan rahmet, kederli ailelerine, akrabalarına yakınlarına, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yönetimine ve öğrencilerimize sabır metanet ve başsağlığı diliyoruz. Allah Rahmet eylesin.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!