“Kandiller Kalpleri Birbirine Yaklaştırır” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

“Kandiller Kalpleri Birbirine Yaklaştırır”

  • 22 Mart 2018
  • 211 kez görüntülendi.
“Kandiller Kalpleri Birbirine Yaklaştırır”

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı, Ak Parti genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yardımlaşma, dayanışma hislerinin hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı, bu gecede, sevgi ve gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temennisinde bulunan Kavaklıoğlu, şu görüşlere yer verdi: “Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. Bu hayırlı gece’nin; hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ederim” diyerek, bu mübarek aylar ve geceler, insanoğlu için belki bir daha ele geçmeyecek olan fırsat günleri olduğuna değinen Milletvekili Kavaklıoğlu, “Üç aylar, manevi dünyamızın aydınlanmasına ışık tutan günlerdir. İçinde bulunduğumuz mübarek zaman dilimini fırsat bilerek dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz” dedi.

Kavaklıoğlu, “Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Niğdeli hemşehrilerimizin Regaib Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadesini kullandı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!