Kavaklıoğlu: “Niğde’ye 4 Yeni Gölet” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Kavaklıoğlu: “Niğde’ye 4 Yeni Gölet”

  • 11 Nisan 2018
  • 563 kez görüntülendi.
Kavaklıoğlu: “Niğde’ye 4 Yeni Gölet”

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’ndan Niğde’ye 4 gölet müjdesi geldi.

Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile yapmış olduğu görüşmeler sonrası Çiftlik Sultanpınarı, Çiftlik Asmasız Merkez Elmalı ve Ulukışla Emirler Göletleri için kamulaştırma işlemlerine başlanacağını açıkladı.

KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMASI

Milletvekili Kavaklıoğlu, Niğde ilimizdeki gölet ihtiyacı ile ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası Çiftlik Sultanpınarı, Çiftlik Asmasız, Merkez Elmalı ve Ulukışla Emirler Göletleri’nin kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla “Kamu Yararı Kararı” alınması için Bakanımız Veysel Eroğlu tarafından Bakanlar Kurulu Kararı için imzaya sunulmuştur” dedi.

SULAMA İMKANI

Projelendirilen bu göletlerin kamulaştırılma kararı sonrası ihaleye çıkılacağını açıklan Milletvekili Kavaklıoğlu şunları söyledi, “Çiftlik Sultanpınarı Göleti ile bin 130 dekar, Çiftlik Asmasız Göleti ile 3 bin 830 dekar, Merkez Elmalı Göleti ile 2 bin 820 dekar ve Ulukışla Emirler Göleti ile de bin 430 dekar araziye su temin edilecek. Söz konusu göletlerimizin hizmete alınmasıyla birlikte çiftçilerimiz aynı topraklarda sulama yaparak daha fazla gelir elde edeceklerini” ifade etti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!