Kavaklıoğlu: “Sizler Geleceğimizin Umudusunuz” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Kavaklıoğlu: “Sizler Geleceğimizin Umudusunuz”

  • 23 Nisan 2018
  • 228 kez görüntülendi.
Kavaklıoğlu: “Sizler Geleceğimizin Umudusunuz”

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

23 Nisan 1920’de açılan TBMM’nin, dünyada bir benzeri daha olmayan İstiklâl mücadelesini vererek millî egemenliğin en somut tecelli ettiği kurum olduğunu kaydeden Milletvekili Kavaklıoğlu, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir, şiarıyla çıkılan bu yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze sahip çıkmıştır. İstiklâlimizin temini kadar istikbalimizin tesis edilmesi gerektiği düşüncesiyle, Gazi Mustafa Kemal tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklarımıza armağan edilmiş ve yaklaşık bir asırdan bu yana, tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlanmaktadır” dedi.

Milletvekili Kavaklıoğlu, çocuklara ve gençlere şöyle seslendi: “Sizler, geleceğimizin umudu ve yarının sorumluluğunu yüklenecek gençler olarak, dün yaşananları unutmadan geleceğe en donanımlı şekilde hazırlanmak, kendinizi her bakımdan yetiştirmek durumundasınız. Aileleriniz, milletimiz ve devletimiz bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır. Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz.Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın vatanını ve milletini seven, kararlı, kendine güvenen, millî ve manevî değerlerine bağlı ve erdemli bireyler olarak yetiştirilmelerini sağlamak temel hedefimizdir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olacak sizler sayesinde, gelecekte güçlü, müreffeh ve lider bir ülke konumuna yükseleceğimize inanıyorum. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize sizlerin sayesinde ulaşılacaktır, ifadesini kullandı.

23 Nisan 1920 ruhunun ülkenin her köşesinde 98 yıldır yaşadığını anlatan Kavaklıoğlu, “Aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016’da verdiği demokrasi mücadelesi ile 23 Nisan 1920 ruhunu koruduğunu ve bundan sonra da koruyacağını en açık şekilde ortaya koymuştur, dedi

Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu son olarak, Millet olarak en kıymetli hazinemiz olan çocuklarımız için büyük anlam taşıyan bu günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, bizleri zafere taşıyan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.Egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum, dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!