Nigdemiz.com
buy Instagram followers

KAYIP DAĞCININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

  • 08 Temmuz 2019
  • 484 kez görüntülendi.
KAYIP DAĞCININ CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

2 Aralık 2018 Tarihinde Aladağlar Eznevit Mevkiinde çığ altında kalan dağcı Mustafa Kemal Karakoç’un cansız bedenine, bölgenin hava şartlarından dolayı 218 gün sonra ulaşıldı.

Niğde Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden konu ile ilgili bir açıklama yapıldı. açıklamada ayrıca ” Eznevit Mevkiinde Mustafa Kemal Karakoç’a ait olduğu değerlendirilen cansız bedene ulaşılmıştır. Kimlik doğrulaması, olay yeri inceleme ekibinin çalışması sonrasında kesinleşecektir” denildi. Kesin ve resmi sonuç için kimlik doğrulama sonucu bekleniyor.

Niğde Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “Çamardı İlçesi Aladağlar Eznevit Mevkiinde 02.12.2018 günü çığ altında kalan dağcı Mustafa Kemal Karakoç’u arama faaliyetleri  hakkında basın bülteni; 02 Aralık 2018 günü Çamardı İlçesi Aladağlar Eznevit olarak bilinen 3550 metre rakımlı mevkide çığ düşmüş, bölgede bulunan iki kişilik dağcı grubundan Hilal İşçan helikopter ile kurtarılmış, ancak çığ altında kalan diğer dağcı Mustafa Kemal Karakoç’a ilk üç gün yapılan bütün çalışmalara rağmen ulaşılamamıştır.

İlk üç günün sonunda hava şartlarının kötüleşmesi, bölgede çığ riskinin devam ediyor olması nedeniyle arama çalışmalarına ara verilmiştir. Daha sonraki dönemlerde bölge sık sık kar yağışı almış, ilk günlerdeki çalışmaları engelleyen çığ riski artarak devam etmiştir.

Bölgeye ilk dönemlerde on günlük aralıklarla, 12.4.2019-14.05.2019 tarihleri arasında birer hafta aralıklarla ve 14/05/2019 tarihinden sonra havaların ısınması ile birlikte beş günlük aralıklarla toplamda 24 kez AFAD ekiplerince keşif ve arama amaçlı gidilmiştir.

08.07.2019 tarihinde, Niğde İli AFAD ekibince planlanıp icra edilen arama faaliyeti neticesinde,  08.07.2019 tarihinde saat 13.06’da Eznevit Mevkiinde Mustafa Kemal Karakoç’a ait olduğu değerlendirilen cansız bedene ulaşılmıştır. Kimlik doğrulaması, olay yeri inceleme ekibinin çalışması sonrasında kesinleşecektir.

Mustafa Kemal Karakoç’ a Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!