KORKMA! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

KORKMA!

  • 13 Mart 2018
  • 312 kez görüntülendi.
KORKMA!

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97’nci Yılı Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi.

Niğde’de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle program düzenlendi. Program öncesi öğrencilerin hazırladığı Mehmet Akif Ersoy resim sergisi gezildi.

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından İl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa ve sergiye ilgi oldukça fazlaydı.

Program öncesi Niğde Kültür Merkezinde Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri tarafından düzenlenen   “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy” konulu fotoğraf sergisinin açılışını Niğde Niğde Valisi Yılmaz Şimşek gerçekleştirdi.

Sergi açılışının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan programa, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Adalet ve komisyon Başkanı Osman Soydal, İl Jandarma Komutanı J. Albay İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kurum Müdürleri ile Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemine değinen konuşmayı okul Müdürü Abdullah Taşpınar’ın yaptığı program, güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Tarafından Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okuması, Akif’in Nesli isimli piyesin gösterimi ile devam etti.

Öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan videonun ve İstiklal Marşımızın bestelenme sürecinin izleyicilere sunumunun yapıldığı program, “İstiklal Marşı” konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Protokol Üyelerinin vermesi ile son buldu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!