Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Köylü Vatandaş İstedi, Vali Talimat Verdi

  • 01 Kasım 2019
  • 493 kez görüntülendi.
Köylü Vatandaş İstedi, Vali Talimat Verdi

Niğde İlçe, belde, köy ve mahalle ziyaretleri kapsamında bor ilçesine bağlı Emen, Seslikaya, Badak ve Bereke köylerini ziyaret eden Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve beraberindeki heyet köy sakinleri ile bir araya gerek sorun, görüş ve taleplerine kulak verdiler, ayrıca okulları ve Elma bahçelerini de ziyaret ettiler.

Niğde İl Jandarma Komutanı J. Albay Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna ve ilgili kurum müdürleri ile yaptığı ziyaretlerinde Vali Yılmaz Şimşek’i Bor Kaymakamı  Mehmet Yavuz, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

KÖY KÖY GEZİYORLAR

Ziyaretlerin ilkini Bor İlçesinin Emen Köyü’ne gerçekleştiren heyet sırasıyla Seslikaya, Badak ve Bereke’de vatandaşların katılımı ile düzenlenen toplantılarda sorun, görüş ve talepleri dinledi.

KÖYLÜ SORDU, İSTEDİ, VALİ CEVAPLADI NOT ETTİ

Tarım, sağlık, ulaşım, elektrik, sulama ve içme suyu gibi konu başlıklarının görüşüldüğü toplantılarda Vali Şimşek, kendisine iletilen sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

OKULLARI DA UNUTMADILAR

Köylerde düzenlenen toplantıların ardından İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve devam eden yatırımları da yerinde inceleyen Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, daha sonra Badak İlköğretim Okulunu ziyaret ederek çocuklarla sohbet etti. Okul müdüründen okulun kapasitesi, fiziki durumu ve öğrencilerin eğitimleri hakkında bilgi aldı.

ELMA BAHÇESİNE ZİYARET

Ziyaretlerine tarım faaliyetlerinde bulunan işletmelerle devam eden Vali Yılmaz Şimşek Almula Tarım elma bahçesi ve lavanta bahçelerinde incelemede bunarak; çalışmalar hakkında bilgi aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!