Nigdemiz.com

KÜÇÜK CANLARA SICAK YUVA

  • 23 Kasım 2018
  • 1.028 kez görüntülendi.
KÜÇÜK CANLARA SICAK YUVA

Niğde’de Sokak Kedileri İçin Kedi Evi

Niğde’de Kış aylarının girmesi ile oldukça soğuyan havalar, sokak hayvanları ve özellikler kedileri oldukça zor durumda bırakıyor.

Zar zor yemek bulma ve barınma ihtiyaçlarını gidermeye çalışan sokak kedileri için Niğde Günaydın Gazetesi olarak gazetemiz önüne koyduğumuz kedi evi ve mama kapları ile minik canlıların hayatlarını idame ettirmeleri için gayret sarf ediyoruz.

Amacımız bu girişim ile Niğde genelinde bir farkındalık oluşturmak ve gerek yetkililer gerek se vatandaşlar aracılığı ile sokak kedileri ve diğer sokak hayvanları için gündem oluşturup onları bu zor zamanda yalnız bırakmamak ve zor şartlarını hafifletmektir.

Sizlerde buna benzer girişimler ile uygun yerlere kedi evleri yada mama ile su kapları koyarak bu farkındalığa destek olabilirsiniz. Eğer bu tür kedi evleri koyabilecek veya mama kapları bırakacak uygun yerler yok ise, bu tür evlerin ve kapların bulunduğu yerlere mama takviyesi ve yardımı yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cengiz ümranlıoğlu dedi ki:

    güzel anlayışınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz biz de site olarak geçen yıl bu kedi yuvalıklarından getirtik uygun yerlere kış aylarında barınmaları için koyuyoruz kedilerimiz keyfini çıkarıyorlar… 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!