Nigdemiz.com

Milletvekili Ergün; Bir Çok Konuda Net Konuştu. Detaylar Haberimizde (GÜNCELLENDİ)

  • 10 Haziran 2019
  • 251 kez görüntülendi.
Milletvekili Ergün; Bir Çok Konuda Net Konuştu. Detaylar Haberimizde (GÜNCELLENDİ)

 

AK Parti Niğde Milletvekili Ergun, eski Bakan Akın Gönen’i kast ederek son günlerde kamu oyuna yansıyan bazı konulara da açıklık getirerek, “Kendileri Bakanlık makamındayken yapmadıkları bazı şeyleri şuan neden bunlar olmadı, demeleri ilginçtir. Nede olsa uzaktan davulun sesi hoş gelir” dedi ve Kent lobisini önemsediklerini ve bu konuya açıklık getirerek sözlerine şunları ekledi: “Basının desteği ve önemi burada çok önemli, Geri Gönderme Merkezleri yanlış anlatıldı, Birko Halı Fabrikası artık kurtarılamaz, talihsiz açıklamalar yer aldı, Bor Askeri Fabrikayı daha da güçlendiriyoruz, dedukodu dolu konular ve açıklamalar ise bu şehri mahvediyor”


KENT LOBİSİ ÖNEMLİ
Milletvekili Yavuz Ergun, Niğde’de görev yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda bazı açıklamalarda bulunan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun: “Göreve geldiğim günden bu yana söylediğim bir şey var kent lobisi oluşturmak. Kent lobisi oluşturmak derken birileri yanlış anladı her halde bizim ilimizde yaşayan kendi kardeşlerimizle oluşturmak istediğimiz bir lobi.

BUNU SIKLIKTA TEKRARLAYACAĞIZ
Basın toplantısına davet edilen Ulusal Ajans, televizyon ve mahalli gazetelerin temsilcileri genel bir görüş alışverişinin gerçekleştiği kahvaltılı basın toplantısında açıklama yapan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün özellikle gazetecilerin içerisinde kendisini gazeteci gibi gösterip sadece şantaj ve olumsuz haber yapmaya odaklamış kişilerin basın camiasından temizlenmesi gerektiğini dile getirdi. Bu şehrin hepimizin olduğuna dikkat çeken Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün, sorunları çözmek ve her konuda istişarelerde bulunmak için, bu tür toplantıların daha sık bir şekilde gerçekleştirerek şehri en iyi şekilde gözlemleyen gazetecilerle özellikle kent konseyi ve lobiler konusunda bilgi alışverişinde bulunacaklarını söyledi.
Ergun ayrıca; ” Bu İl hepimizin, bu İli birik te nasıl en iyi yere getiririz bunu konuşmamız lazım. Bu konuda gazeteci arkadaşlarımızla sürekli istişare halinde olmak için bu tür toplantıları daha sık yapmayı hedefliyoruz.


BASININ BU KONUDA ROLÜ OLDUKÇA BÜYÜK
Dışarıdaki kardeşlerimizde olacak. Dışarıdaki insanlar eleştirirken kent lobisini oluşturanlar var ne yazık ki bunlar bize faydadan çok zarar verir. Bunların kim olduğunu ben söylemek istemiyorum. Biz yoğun bir seçim atmosferine girdik. Aday belirleme süreci seçim çalışmaları araya ramazan girdi. Bayram girdi. Şuanda yeni İstanbul’da seçim var. 2 haftalık süreç. Ondan sonra biz artık oturup hep birlikte tüm memleketimizin ileri gelenleriyle, basın mensuplarıyla, lobi faaliyetleri oluşturmamızda kent konseyi oluşturmada basının rolü büyük.
Bunu en kısa sürede yapacağız. Bu sadece siyasilerle yapacağımız bir şey değil. Her kesimden insanların katılımıyla bu işlerin olması lazım. Ama bazıların dediği gibi biz bu dönemde şunu şunu yaptık, bu dönemde bunlar olmadı gibi uzaktan davulun sesi hoş gelir.
Bazı dönemlerde insanların belirli bir görevlerdeyken yapma yetkileri varken belli bir bakanlık makamındayken yapmadıkları bazı şeyleri şuan neden bunlar olmadı gibi şeyler yansımaya başladı.

FAYDADAN ÇOK ZARAR VERİR
Bu bize faydadan çok zarar verir. İnsanları kutuplaştırmaya çalışır eğer bizim amacımız memleketimizi iyi bir yere getirmekse, ilimizi bizden daha iyi hizmet alan iller seviyesine ulaştırmaksa herkesin bu işin içine girmesi lazım. Ama yapıcı olarak girmesi lazım” dedi.

GERİ GÖNDERME MERKEZİ BİR BAKIMA YARI AÇIK CEZAEVİ GİBİ OLACAK
Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Ergün, AB projesi ile Niğde’ye yapılacak olan Geri Gönderme Merkezinin de kamuoyuna yapılan yanlış anlatmalarla farklı algılanmaya sebep olduğu, yapılacak olan bu oluşumun Niğde’ye ve Niğdelilere hiçbir zararı olmayacağını tam tersi istihdama katkı sağlayacağını söyledi. Ergün bu konuda yaptı açıklamasında, “İhalesi yapılan ve yapımı kesinleşen geri gönderme merkezi bir açık cezaevi şeklinde olacak. Buraya ilimizin geçiş güzergahın da olmasından dolayı yakalanan kaçak göçmenler, bu Suriyeli olabilir, Alman olabilir fark etmez sınır dışı edilinceye kadar geçici olarak burada kalacaklar, bunun ilimize hiçbir zararı yok.

KONUYU ARAŞTIRMADAN AÇIKLAMA YAPIYORLAR
Bu konuda olumsuz açıklama yapanlar keşke konuyu bir inceleyip açıklama yapsalardı. Burada istihdam da söz konusu olacak ve burada Niğdeli insanlar çalışacak. Bu dedikoduları ve konuyu araştırmadan açıklama duyumlarla dedikodularla hiç bir yere varılmayacağını bilmeleri gerekirdi. “ dedi.

ACEMİ ASKER BİRLİĞİNE NETLİK KAZANDIRDI
BOR LEVAZIM DAHA İYİ HALE GETİRİLİYOR
Niğde’ye askeri acemi birliği konusunda yöneltilen bir soruya da, Türkiye’de askerlik sisteminin tamamen değişeceğini artık profesyonel bir yapıya dönüştürüleceğini bu nedenle artık acemi birliği gibi bir kavramın da ortadan kalkacağını belirten Ergün; “ Artık acemi birliği kavramı ortadan kalkıyor bu nedenle Niğde’ye bir acemi birliği söz şu an için söz konusu değil” dedi.
Niğde’nin Bor İlçesinde bulunan ve Türkiye’de ordunun kullandığı birçok malzemeyi üreten, köklü bir kurum olan halka arasında da askeri fabrika olarak bilinen kurum ile ilgili olarak da gelişmeleri anlatan AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergün, “Bu kurumumuzda son dönemde üretilen ürünlerin yelpazesinin genişletilmesini amaçlıyoruz. Burada ordumuzun ihtiyacı olan yeni ürünlerin üretilmesi için ilk üretimleri gerçekleştirilen birçok ürünün prototiplerini ilgili kurumlara gönderdik.
Oralardan geri dönüşler bekliyoruz. Bu kurumumuza yeni alınan teknik donanımlarla burada yeni ürünlerin üretilmesi için bir çalışmamız var. Bu çalışmalar için kuruma CNC tezgâhları ve teknik malzeme desteği salandı. Bundan sonra bu kurumumuz birçok yeniliğe imza atacak” şeklinde konuştu.

BİRKO’YU KURTARMAK ARTIK MÜMKÜN DEĞİL!
Gazetecilerin Niğde’nin önemli kuruluşlarından olan BİRKO iplilk ve Halı Fabrikasının eski güzel günlerine kavuşturtalabilinmesi konusunun sorulması üzerine Ergun, “O artık imkansız bir durum. Fabrikanın içini tamamen boşaltmışlar. bütün makinalar çoktan satılmış. Zaman zamanda gazetelerde fabrika depo ve arazilerinin satış ilanları yayınlanıyor. Artık BİRKO’yu kurtarmerk münkün değil” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!