Milli Eğitimden 2 Öğrenciye Umre Ödülü - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Milli Eğitimden 2 Öğrenciye Umre Ödülü

  • 25 Nisan 2018
  • 291 kez görüntülendi.
Milli Eğitimden 2 Öğrenciye Umre Ödülü

Niğde Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin umre ödüllü “40 Hadis Yarışması” sonuçlandı.

Niğde Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yapılan “Peygamberimizden Hayat Ölçüleri Kırk Hadis” yarışması okulun konferans salonunda gerçekleştirildi.  Yarışmaya 23 öğrenci katılırken, bütün hadisleri eksiksiz anlam ve metinleriyle okuyan her sınıf seviyesinden birinci olan dört öğrenciye Umre ödülü, 2’nci ve 3’ncü olanlara ise altın ödülü verildi.

UMRE ÖDÜLLERİ MİLLİ EĞİTİM’DEN

Ödül törenine katılan Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, birinci olan öğrencilerin ödüllerini verirken iki öğrencinin Umre ödülünün de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanacağı müjdesini verdi.

“BENDE İMAM HATİPLİYİM”

Ayrıca ödül töreninde konuşan Halil İbrahim Yaşar, “Öğrencilerin hadisleri ezberlemelerinden ve yarışmada okumalarından çok duygulandım. Kırk Hadis içerisinde ezbere okunan Cibril hadisinde geçen İhsan kelimesine dikkat çekmek istiyorum. Biz Allah’ı (c. c.)görmesek de O’nun bizi gördüğü şuuruyla hareket etmeliyiz, hayatımızı buna göre şekillendirmeliyiz. Ayrıca ben de bir İmam Hatipliyim. İmam Hatiplilerin üzerlerinde vebal çok, öğretmeninden öğrencisine kadar herkesin bu vebale göre hareket etmesi gerekmektedir. Umre ödülünün öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Yarışmada 9.sınıflardan, Kübra Yılmaz, 10.sınıflardan Rumeysa Arpacı, 11.sınıflardan Hacer Özer, 12.sınıflardan Senanur Aktaş yarışmada birinci oldu ve Umre ödülü kazandı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!