Milli Emlak’tan Milyonluk Arsa İhalesi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Milli Emlak’tan Milyonluk Arsa İhalesi

  • 01 Kasım 2018
  • 358 kez görüntülendi.
Milli Emlak’tan Milyonluk Arsa İhalesi

Niğde Merkez Sarıköprü bölgesinde konut ve ticari alan vasıflı 3167 ada 12 parselde bulunan 2 bin metrekarelik arsa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından ihale ile satılacağı belirtilirken aynı satış ilanında 145 taşınmazın yanı sıra, kiralama ve taşınır malların da ihale edileceği belirtildi.

BEDELİ 2 MİLYON 360 BİN TL

Tahmini bedeli 2 Milyon 360 Bin TL, geçici teminatı 590 Bin TL olan arsanın satışına ilişkin ihale 12 Kasım 2018 Pazartesi günü saat: 09.20’de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce (Defterdarlık Hizmet Binası içerisinde yer alan Milli Emlak Müdürü odasında) teşekkül edecek Komisyon huzurunda yapılacak. İhale ile ilgili dosya ve şartname mesai saatleri dahilinde Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz görülebilecek.

TOPLAM 145 YER SATIŞTA

Yayımlanan ilanda ayrıca Niğde Merkez ve Merkeze bağlı yerlerde, arsa, ham toprak, konut alanı, konut ve ticari alan, konut ve yol, imarsız, gibi toplam 145 taşınmazın ihaleli satış süreci 12 Kasım tarihinde başlayacak olup, 16 Kasım tarihi dahil olmak üzere 5 gün içerisinde satılacak.

KİRALAMA USULÜ OLAN YERLER

Aynı ilanda ise satışın yanı sıra 8 ayrı bölgede bulunan dükkan, ham toprak ve tarla vasıflı yerler ise 16 Kasım tarihinde aynı gün ihale ila satılacak.

TAŞINIR MALLAR

İlanın içerisinde yer alan tabloda ayrıca 5 kalem taşınır mal bulunuyor. Bunlardan 4’ü hurda özelliği bulunan otomobilden oluşurken, bir tanesi ise tamir ile kullanılabilir otomobil olarak belirtiliyor.

İŞTİRAK EDECEKLERE UYARI

İhaleye iştirak edeceklerin T.C. kimlik numarasını gösteren nüfus cüzdanı suretini, yerleşim yeri belgesini, teminat makbuzlarını, özel hukuk tüzel kişilerinin, belirtilen belgelerden ayrı olarak vergi kimlik numarasını, idari merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinde veya siciline kayıtlı bulunduğu ticaret ve sanayi odasından yahut benzeri meslekti kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tüm yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya yıl içerisinde alınmış vekaletnameyi vermeleri, kamu tüzel kişilerinin ise istenen şartlardan ayrı olarak tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin, tüzel kişiliği temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi, ihale saatine kadar İhale Komisyonu Başkanlığına verecekler.

TEKLİFLER POSTA İLE GÖNDERİLEBİLECEK

İstekliler ihale saatine kadar İhale Komisyonuna ulaşması kaydıyla hazırlayacakları teklif mektuplarını iadeli taahhütlü posta ile de gönderebilecekler. Postadaki gecikmeler kabul edilmeyecek. Komisyon gerekçesini belirtmek şartıyla ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olacak.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!