Muharrem İnce Niğde’de Halka Seslendi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Muharrem İnce Niğde’de Halka Seslendi

  • 17 Mayıs 2018
  • 176 kez görüntülendi.
Muharrem İnce Niğde’de Halka Seslendi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce Niğde’de halka seslendi.

Cumhurbaşkanı adayı İnce, Niğde Ömer Halisdemir Meydanında düzenlenen mitingde, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla meydanı dolduran halka hitap etti.

İNCE’DEN DUA ÇAĞRISI

Başına köşeli kasket takarak çıkan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasının başında alanda bulunan kalabalığı İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği saldırıda şehit olan sivil halk için bir dakika saygı duruşuna, ardından da dua etmeye davet etti.

HEPİMİZ BİRLİKTE KINAMALIYIZ

Konuşmasına yapacakları vaatlerine anlatarak devam eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, “İsrail politikaları, yanlış Ortadoğu politikalarını bir süreliğine anlatmayı erteliyorum. Bu durumdayken tartışmanın hiç anlamı yoktur. Böyle bir durumda 81 İl 81 Milyon tek yürek olmalıdır. Uluslar arası vicdana aykırı ve provakatif bu eylemi hepimiz bütün partiler birlikte kınamalıyız” dedi.

BU ATEŞ HERKESİ YAKACAK

Amerika ve İsrail’in dünyada yalnız kalmaya mahkum edilmesi gerektiğini savunan Muharrem İnce, “Amerika Birleşik devletleri dün Filistin’de Müslümanların katliamına yardım ve yataklık etmiştir. Bu ateş herkesi yakacaktır. Bunun için bütün insanlık ayağa kalkmalıdır” şeklinde konuştu.

“Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyorum” diyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasına devamla şunları söyledi:

HAVAALANINIZ AÇILMADI (!)

“Sizin Treniniz var mı, var. Onu da İsmet Paşa yapmıştı. 1996 Yılında temeli atılan bir Havaalanınız var ama açılmadı. Patatesleriniz çürüyor, 41 Vilayete Lisanslı Depoculuk verilmiş ama Niğde’ye verilmemiş.”

NİĞDE EZİLEN KENTLERDEN

“10 Kuruşa patates veriyorsunuz, patatesler çürüyor. Siz patatesi 10 kuruşa satacaksınız fakir fukara da 5 liraya patates yiyecek. En ezilen kentlerden birisidir Niğde”

SAYIN ERDOĞAN’IN DÖNEMLERİ

“Sayın Erdoğan’ın ilk dönemi Çıraklık dönemi idi. İkinci dönemi Kalfalık dönemi, üçüncü dönemi Ustalık dönemiydi. Ve şimdi ise Sayın Erdoğan’ı ‘Emeklilik’ dönemine göndereceğiz”

FARKLI BİR CUMHURBAŞKANI

“Önümüzdeki dönemde farklı bir Cumhurbaşkanınız olacak. Meydanlarda hakaret eden değil, meydanlarda tezek diyen değil, meydanlarda pislik diyen değil, meydanlarda çocuklarımızın geleceğini anlatan bir Cumhurbaşkanı olacak.”

K1, K2 KAZIK BELGELERİ (!)

“K1, K2 Kazık belgeleri var ya, onların hepsini kaldıracağız. Polisler var ya polisler; onlar gariban ailelerin çocuklarıdır. Onlar da mesai ücreti alacak, sendikalı olacak.”

ÜNİVERSİTELİLERE SESLENDİ

“Üniversite öğrencileri size sesleniyorum; Her sene 10 Bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Müzelere girmek eğitimin bir parçasıdır, bütün öğrenciler, öğrenci kimliğini gösteren herkes bütün müzelere bedava girecek.”

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI

“Bu ülkenin yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç var. Türkiye’de cumhurbaşkanı tezek, pislik, çöp laflarını kullanmayacak. Cumhurbaşkanının en fazla kullandığı kelime ‘kalite’ olacak.”

İNCE’NİN YÖNELTTİĞİ SORULAR

Ey Erdoğan, sen hiç Şeker Fabrikası yaptın mı? Ey Erdoğan, sen hiç TEKEL yaptın mı? Ey Erdoğan, sen hiç TÜPRAŞ yaptın mı? Hastane yaptılar mı, yaptılar. Ama hemşire yok. Köprü yaptılar mı, yaptılar. Geçsen de para ödüyorsun, geçmesen de. Toprak gitmiş, tapular bankada.

FASON ÜRETİM ZENGİNLEŞTİRMİYOR

“Türkiye televizyon üretiyor ama bir televizyondan 10 Euro kazanıyor. Otomobil üretiyor ama otomobilden 100 Euro kazanıyor. Fason üretim yaptığımız için zenginleşemiyoruz. Fason üretim yaptığımız için zenginleşemiyoruz.”

TEKNOLOJİMİZ, MARKAMIZ OLACAK

“Tasarım yapacağız. Teknolojimiz olacak, markamız olacak. Türk markası nasıl olacak? Akıllı çocuklarımız ile yapacağız. Onları iyi eğiteceğiz. Mesela Cumhurbaşkanını eleştirebilecekler. Demirel’e espri yapıyordu, Demirel gülüyordu. Şimdiki öyle mi? Hemen eve geliyor polisler.”

BENDE HAKKINIZ VAR MI?

“Hazreti Peygamberimiz Veda Hutbesinde millete seslendi. Benden bir hakkınız var mı, söyleyin dedi. Bizim başımızdaki zat kimseye söz söyletmez. Bir stadyuma giriyorsun, bir yıl görev yaptıktan sonra ben insanlardan alkış almalıyım demeliyim.”

Muharrem İnce mitingin ardından Niğde’den ayrıldı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!