NİĞDE BİLSEM ZAFERE DOYMUYOR - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

NİĞDE BİLSEM ZAFERE DOYMUYOR

  • 18 Mayıs 2018
  • 344 kez görüntülendi.
NİĞDE BİLSEM ZAFERE DOYMUYOR

Bu Çocuklar Geleceğin Bilim Adamları Olacaklar

Niğde BİLSEM’E TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinden 2 ödül

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca bu yıl 12’ncisi düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sona erdi.

Yarışma, Biyoloji, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Tarih, Türkçe ve Değerler Eğitimi alanlarında gerçekleştirildi.

Niğde BİLSEM, TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışmasında kodlama alanında Türkiye üçüncüsü, Fizik alanında teşvik ödülü alarak dördüncü oldu.

Cüneyt Akyol danışmanlığında Ahmet Efe B. Kodlama alanında Türkiye üçüncüsü olurken, Murat Sakarya danışmanlığında Çağatay A. Fizik alanında teşvik ödülü alarak Türkiye dördüncüsü oldu. Ayrıca BİLSEM’i temsil eden diğer öğrenciler Tarih alanında Toprak G. Murat Sakarya danışmanlığında, Değerler Eğitimi alanında Nehir G. ise Ahmet Kılıç danışmanlığında başarı ile çalışmalarını jüriye sundular.

Niğde Bilsem Müdürü İsa Aliç: “Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini Bilsem Ailesi olarak tebrik, bizlere bu duyguyu yaşattıklarından dolayı da yürekten teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin hazırladığı projeler yine yüzümüzü güldürdü. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu tür etkinliklerde elde ettikleri başarılar ilerisi için onlara büyük bir moral ve motivasyon katmaktadır. Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğini şekillendirecek, gelişmemize ve kalkınmamıza yön verecektir. Bilsem olarak başarı çıtamızı adım adım yükselttiğimizin göstergesi de olan bu başarılı çalışmalar için hem öğrencilerimizi hem de onlara destek olan öğretmenlerimizi tek tek kutluyorum. Ayrıca BİLSEM’in çalışmalarında bizlere destek olan İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Halil İbrahim Yaşar başta olmak üzere yönetim ekibine de çok teşekkür ederiz.” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!