Niğde Elmacılıkta Söz Sahibi Oldu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Elmacılıkta Söz Sahibi Oldu

  • 13 Haziran 2018
  • 308 kez görüntülendi.
Niğde Elmacılıkta Söz Sahibi Oldu

Niğde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri Niğde’nin elma üretiminde Türkiye’de olduğu gibi dünyada da söz sahibi olduğunu belirtti.

Niğde İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Asım Baş, Niğde’de faaliyet gösteren ve Avrupa’nın en büyük meyve bahçelerinden olan Özler ailesine ait Almula elma bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Bahçeleri gezen İl Müdürü Baş, burada basın mensupları ile bir araya geldi. İl Müdürü açıklamada; “Niğde’ye geldiğimiz günden beri şunu ifade ediyorum. Niğde’nin üretim problemi yok, Niğde’nin üretiminden sonraki aşamalarda bir takım eksiklikleri var.

Bizde İl Müdürlüğü olarak bu eksiklikleri tamamlaya gayret gösteriyoruz. Üretim bura da ,İşleme burada, Pazarlama burada diye sloganımız var. Burada üretim kısmını yapıyoruz, burada işleme ve burada pazarlama kısmını da 2 yıldır Kırsal Kalkınma ve Ekonomik yatırım projeleri ile takviye ediyoruz.  Depolama ve işletme-paketleme işlemlerinin Niğde’de yapılması istiyoruz. Bütün çabamız ve gayretimizde bu noktada hız kesmeden devam edecek” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!