Nigdemiz.com

NİĞDE EMNİYETİ GECE GÜNDÜZ GÖREVDE

  • 09 Nisan 2019
  • 304 kez görüntülendi.
NİĞDE EMNİYETİ GECE GÜNDÜZ GÖREVDE

Şuçlularla mücadele kapsamında bir çok konuda oldukça başarılı çalışma ve operasyonlara imza atan Niğde Emniyet Müdürlüğü birimleri Niğde genelinde bir çok alanda çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak uyuşturucu tacirleri, sokak satıcıları, araması bulunan şahıslar, yabancı uyruklu şahıslar, sahte evrak gibi konularda çalışmalar sürdüren Niğde Emniyet Müdürlüğü ekipleri birçok konuyu da sonuçlandırdı.

ALTUNHİSARDA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ekiplerince “Sokak Satıcılarına ve Kullanıcılarına” yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında T. Ç. isimli şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığına yönelik bilgiler edinilmiştir. Şahsın Altunhisar ilçesinde tespit edilen bağ evi çevresinde fiziki takip yapıldığı sırada 06 KR.. …. plakalı aracın girip çıktığı görülmüş, araç, Bor ilçesi organize sanayi bölgesinde alınmıştır.

Araçtaki O. E., S.Ö.ve T. A. isimli şahıslardan O. E.üzerinden; Kağıda sarılı halde 9,20 gram gelen Esrar maddesi ele geçirilmiştir.  T. Ç. isimli şahıs ise Altunhisar-Bor yolu üzerinde 51 B…. …… plakalı araç ile birlikte seyir halindeyken alınmıştır. Araçta dedektör köpek marifeti ile yapılan aramada; Küçük kavanoz içerisinde 10,20 gram gelen Esrar maddesi, 2 adet Extacy hap, 17 adet “Perge” ibareli sentetik ecza, 1 adet çengel tartı ele geçirilmiştir.

T.Ç.in Altunhisar ilçesindeki bağ evinde gecikmesinde sakınca bulunan hal kapsamında alınan karar ile yapılan aramada; 2 ayrı cam kavanoz içerisinde toplam ağırlığı 315 gram gelen Esrar maddesi, Kağıda sarılı halde 6,23 gram ağırlığında Esrar maddesi ele geçirilmiştir.

O.E., S.Ö.ve T. A. hakkında ‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan, T.Ç. hakkında ise ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tahkikata başlanmış olup şahıslar 08.04.2019 tarihinde adli mercilere çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır.”

YABANCI UYRUKLULARDAN SAHTE KİMLİK

Konuyla alakalı Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “05.04.2019 Günü O-21 otobanı Eminlik Gişelerinde bulunan ekiplerimiz tarafından yapılan sabit asayiş yol uygulamasında saat 10:30  sıralarında durdurulan sürücülüğünü M. T.isimli şahsın yapmış olduğu seyahat firmasına ait ait 35 ER….  ….. plakalı yolcu otobüsünde yapılan kontrollerde araç içerisinde toplam 19 yabancı uyruklu şahsın olduğu bu şahıslardan 2’sinde herhangi bir kimlik belgesinin olmadığı , diğer yabancı uyruklu şahıslarda ise ibraz ettikleri yabancı kimlik belgesi ve yol izin belgelerinin Niğde İl göç idaresi ile yapılan görüşmelerde tamamının sahte olduğu anlaşılmış, yabancı uyruklu şahıslara  işlemler için Polis Merkezine intikal ettirilmiş.konu ile ilgili C.savcımızın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda Resmi Belgede Sahtecilik ve Göçmen Kaçakçılğından işlem başlatılmıştır. Bahse konu Otobüs sürücüsü M.T. ve yedek şöför Y. T. , muavin H. T.isimli şahıslar  mevcutlu olarak cumhuriyet savcılığına sevk edilmişlerdir. Yabancı uyruklu şahısların idari işlemleri devam etmektedir.”

ARAMASI BULUNAN ŞAHISLAR YAKALANDI

Konu ile ilgili olarak Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; “Aranan şahıslarla ilgili yapılan çalışma neticesinde; 06.04.2019 günü saat:10.00 sıralarında Hakkında 11 ayrı karardan Yakalama emri+3 Ay Hapis Cezası ve 532.300 (Beşyüzotuzikibinüçyüz) TL para cezası bulunan,Ceza Evi Firarisi U.D. isimli şahıs ekiplerimizce yapılan çalışmalar sonucu yakalanmış,işlemlerinin hitamı tutuklanarak İlimiz kapalı cezaevine teslim edilmiştir.”

SOKAK SATICILARI

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ekiplerince “Sokak Satıcılarına ve Kullanıcılarına” yönelik çalışmalar kapsamında D. O.D. isimli şahıs ilimiz otobüs terminalinde alınmıştır. Şahsın yapılan kaba üst yoklamasında ve valizinde: 72 adet ‘Regapen’ isimli sentetik ecza, 42 adet ‘Gerica’ isimli sentetik ecza, 1 fişek 0,58 gram ağırlığında Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tahkikata başlanmış olup dosya ikmalen gönderilecektir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!