Niğde Emniyeti, Halkın Huzuru İçin Görevde - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Emniyeti, Halkın Huzuru İçin Görevde

  • 04 Ekim 2018
  • 292 kez görüntülendi.
Niğde Emniyeti, Halkın Huzuru İçin Görevde

Vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik “Türkiye Güven Huzur 2018-6” Uygulaması yapıldı.

SUÇ UNSURUNA RASTLANMADI

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ve gün boyu süren uygulamalarda av malzemeleri ve piroteknik satışı yapılan yerlere yönelik yapılan uygulamada 12 işyerinin kontrol edildiği ve suç unsuruna rastlanılmadığı belirtildi.

2 BAKAYA VE 1 YOKLAMA KAÇAĞI

Akşam saatlerinde alışveriş merkezleri, park ve bahçeler, cafe ve yayalara yönelik yapılan uygulamada ise toplam 998 kişinin Genel Bilgi Taraması sorgulamasının yapıldığı, 2 bakaya ve 1 yoklama kaçağının yakalandığı bildirildi.

393 GBT SORGUSU ve 15 ARACA CEZA

21:00 ve 23:00 saatleri arasında umuma açık ve eğlence yerlerine yönelik yapılan uygulamada ise 393 şahsa Genel Bilgi Taraması sorgulaması yapıldığı , kontrol edilen 15 araca 2 Bin 220 TL ceza işlem uygulandığı belirtildi.

30 umuma açık eğlence merkezinin de kontrol edildiği Türkiye Güven Huzur 2018-6 uygulamasında yapılan kontrollerde ekipler 2  adet av tüfeği ve 13 adet kartuş ele geçirdi.

Uygulama kapsamında 2 şahsa kapalı alanda sigara kullanmaktan da 258 TL para cezasının uygulandığı belirtildi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!