NİĞDE EMNİYETTE - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

NİĞDE EMNİYETTE

  • 10 Temmuz 2018
  • 527 kez görüntülendi.
NİĞDE EMNİYETTE

Niğde Emniyet Müdürlüğü ve Niğde İl jandarma komutanlığı birimleri son 1 yılda yaptıkları yerinde uygulama ve operasyonlarla halkın güvenliği için çalışmaya devam ediyor.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek geçtiğimiz gün gerçekleşen basın toplantısında yatırımların yanı sıra Emniyet birimlerinin de faaliyet ve uygulamalarından bahsetmişti. Buna göre Niğde Emniyet Müdürlüğü e Niğde İl jandarma komutanlığı birimleri son bir yılda sayısın operasyon ve uygulama ile vatandaşın güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

Şube müdürlükleri ve ilgili komutanlıklar bazında ayrılarak hazırlanan verilere göre;

TERÖR ÖRGÜTLERİ

Emniyet Asayiş Hizmetleri İl Emniyet Müdürlüğü birimlerinden olan  TEM/KOM Şube Müdürlükleri, FETÖ/PDY Terör Örgütü kapsamında 1.094 şahıs üzerinde işlem yapılan yaparken, PKK/KCK terör örgütü kapsamında işlem yapılan şahıs sayısı 11 ve  DEAŞ Terör Örgütü 3 üyesi üzerinde işlem yaptı.

NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE

Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele birimleri ise; yapılan oerasyonlarda 43 kg 808 gr esrar, 143,16 gr Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 949 adet Ecstasy Hap, 46,98 gr Ecstasy (Gr), 84 kg 994 gr eroin, 355,51 Metamfetamin, 383 adet Hint Kenevir Kökü, 530 adet  Haşhaş Bitkisi Kökü, 2 gr Kokain, 4 adet hassas terazi, 630 gr Afyon Sakızı ele geçirildi.

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLAR

Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele kapsamında ise oldukça başarılı bir yıla imza attı. Yapılan operasyon ve uygulamalarda ise; 92 adet sahte para, 13 adet sahte belge, 35 adet sahte çek senet, 214 bin 466 adet kaçak sigara, 4 milyon 317 bin dal makaron, 67 şişe kaçak içki, 11 adet sikke ve paradan oluşan tarihi eser, 1 adet kaçak araç, 35 adet kaçak araç motoru, 1.930 adet likit ve elektronik sigara, 8 adet tabanca ve av tüfeği, 144 adet cep telefonu ve 847 kg türün ele geçirildi.

KAZALAR VE ÖLÜMLER

Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü kapsamında gerçekleşen olaylar ise şöyle belirtildi: 20 ayrı ölümlü kaza olayı, 1.277 ayrı yaralanmalı kaza sayısı, 1.357 ayrı maddi hasarlı kaza gerçekleşti. Bu kazalarda toplam ölü sayısı 27 olurken yaralı sayısı ise toplamda 2 bin 144 olarak belirtildi.

226 ARAÇ TRAFİKTEN MED EDİLDİ

Niğde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü kapsamında yine trafik kanununa göre gerçekleşen uygulama ve olaylarda, 226 araca tescilsizlikten ceza kesilirken 226 aracın tamamı trafikten men edildi. Uygulamalarda ayrıca Modifiye Araç (Egzoz – Film – Helezon vs.) gibi konularda 598 araca ceza kesilirken bunların 333’ü trafikten men edildi. Muayenesi eksik olan 170 aracın ise muayeneye sevk işlemi gerçekleştirildi.

JANDARMA FAALİYETLERİ KAPSAMINDA

Niğde genelinde İl Emniyet müdürlüğü çalışmaları kapsamı haricinde Niğde İl Jandarma Komutanlığı’da bir çok faaliyete imza attı.

İL JANDARMA KOMUTANLIĞI KAÇAKÇILIK

Niğde İl Jandarma Komutanlığı 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Kapsamında;  80 olaya müdahale ederken toplam 22 bin 771 paket bandrolsüz kaçak sigara ile 3 bin 812 litre kaçak içki ele geçirdi. Bu kapsamda 85 şüpheli hakkında adli işlem gerçekleşti.

JANDARMA NARKOTİK

Niğde İl Jandarma Komutanlığı Narkotik ve Psiktrop Madde Kaçakçılığı ve Yasadışı Ekim Olayları faaliyetleri kapsamında da oldukça etkili mücadele ediyor. Bu kapsamda toplam 1 yıl boyunca 38 ayrı olayın gerçekleştiği Niğde’de 76 adet uyuşturucu hap, 27 bin 276 kök kenevir bitkisi, 390 kök haşhaş bitkisi, 24 kilo 433 gr kubar esrar ve 3 gr toz esrar ele geçirilirken bu suçlara karışan 72 şüpheli hakkında adli işlem bunlardan 4’ü tutuklandı.

AKARYAKIT İSTASYONU DENETİMİ

Niğde İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri il genelinde bulunan bir çok akaryakıt istasyonunu da inceleyerek gerekli işlemleri yaptılar.

Niğde’de bulunan Akaryakıt İstasyonlarının denetim ve kontrolü maksadıyla oluşturulan komisyon  vasıtasıyla 73 akaryakıt istasyonuna toplam 128 bin 856 TL para cezası kesildi.

(Haber: Murat Ümranlıoğlu)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!