Niğde Esnaf Odalarında Yeni Dönem Başlıyor - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Esnaf Odalarında Yeni Dönem Başlıyor

  • 14 Mayıs 2018
  • 339 kez görüntülendi.
Niğde Esnaf Odalarında Yeni Dönem Başlıyor

Niğde Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (NESOB) Başkanlığını, Niğde Terziler Oda Başkanı Alim Yeşil kazandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Niğde NESOB binasında düzenlenen Olağan Genel Kurulda Niğde Terziler Oda Başkanı Alim Yeşil ile Berberler Kuaförler Oda Başkanı Ahmet Sinan Bircan başkanlık için yarıştı. 193 üyenin oy kullandığı seçimde Alim Yeşil ise 102 oy alırken  Ahmet Sinan Bircan ise 89 oy alabildi.  Oylama sonucunda Alim Yeşil, Niğde Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği’nin yeni başkanı oldu.

ESNAFIMIZ DOĞRU TERCİHİ YAPTI

Biten sayımın ardından konuşan Alim Yeşil, “Bu seçim Niğde genelinde bulunan tüm esnaflarımızın kader seçimi oldu. Çok zor ve stres dolu yollardan geçtik. Ne mutlu ki bugün burada verdiğimiz emeğin ve dürüst yöneticiliğinde karşılığını aldık. Seçim sürecinde adımıza yapılan bir çok olumsuz ve gerçek dışı tutumlara rağmen esnafımız doğru tercihini yapmıştır” dedi.

BUGÜNDEN SONRA ÇOK BAŞKA OLACAK

NESOB’da ki değişim ile birlikte yep yeni bir dönemim başlayacağını işaret eden Yeşil,  tüm odalarımızın projeler ile sunulacak imkânlar ve yapılacak yenilikler ile yeni bir dönemin de kapısı araladılar. Bizler yönetim kurulumuzda bulunan diğer arkadaşlarımızla birlikte bu yola çıkarken bir hedef koyduk ve bu hedefe tek başımıza değil Niğde esnası ve odaları ile birlikte yürüyeceğiz. Bizim hizmet yolunda sözümüz var. Göreceksiniz bir süre sonra NESOB hiç olmadığı kadar gözde bir kurum haline gelecek. Bununda sözünü buradan veriyoruz. Bu seçim Niğde halkının ve Niğde esnafının yep yeni bir döneme başlayışının seçimi oldu. Bu süreç içerisinde bizlere desteğini esirgemeyen tüm üyelerimize oda yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, görünmeyen diğer kahramanlarımıza sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

NESOB’UN YÖNETİMİ ŞU ŞEKİLDE OLUŞTU

Alim Yeşil’in başkanlığını yaptığı Niğde Esnaf Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyeleri asil; Turgut Taygur, Şenol Kaynak, Ethem Bozdoğan, Musa Ceylan, Ramazan Yalçın, Şaban Arıkan. Yönetim Kurulu üyeleri Yedek; Osman Kılıç, Faruk Yıldız, Mustafa Cengiz, Kemal Çetin, Demirşah Aydoğan, Mustaf Köse, Hacimin Aslan. Denetim Kurulu Asil Üyeler; Serdar Güleş, Tamer Çiftçibaşı, Erdal Demiray. Denetim Kurulu Yedek Üyeler; Göksel Sağ, İsmail Aladağ, Fatih Buldu. Disiplin Kurulu Asil Üyeler; Zafer Emli, Serdar Erdoğan, Semra Şenol. Disiplin Kurulu Yedek Üyeler ise; Bekir Şentürk, Bülent Şıvga ve Doğan Arısoy oldu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!