Niğde Kültür Haftası Bugün Başladı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Kültür Haftası Bugün Başladı

  • 16 Nisan 2018
  • 504 kez görüntülendi.
Niğde Kültür Haftası Bugün Başladı

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Turizm Haftası münasebetiyle 5 gün boyunca Niğde’yi etkinliğe doyuracak etkinliklere imza atıyor.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in Niğde halkını davet ettiği Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği Kültür haftası etkinlikleri tam bir hafta boyunca Niğde halkına çeşitli programlar sunacak.

5 Gün Sürecek Olan Program Şöyle:

BİRİNCİ GÜN

İlk etkinlik 16 Nisan Pazartesi (bugün) günü saat 11.00’de Niğde Müzesi çok amaçlı salonda açılış programı ile başlayacak. İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Sinevizyon gösterimi ile sürecek olan etkinliğin ilk günün de, müzik dinletisi, fotoğraf ve ebru sergisi, kokteyl yer alacak.

İKİNCİ GÜN

Etkinliklerin ikinci günü olan 17 Nisan 2018 tarihinde akşam saat 20.00’da Niğde Kültür Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Halk Müziği Sanatçısı Nazlı Öksüz tarafından konser verilecek.

ÜÇÜNCÜ GÜN

18 Nisan 2018 Çarşamba tarihli etkinliklerin üçüncü gününde sabah saat 10.00’da Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğrencileri tarafından Demirkazık Dağı ve Aladağlar’da foto safari etkinliği başlayıp akşam saat 17.00’a kadar sürecek.

Aynı gün akşam saat 20.00’da ise Niğde Kültür Merkezinde Niğde Kültür ve Turizm Müdürlüğü TSM Korosu Rast, Hicaz ve Nihanet şarkılar eşliğinde vatandaş ile buluşacak.

DÖRDÜNCÜ GÜN

Etkinliklerin dördüncü günü olan 19 Nisan 2018 Perşembe günü ise Bor da etkinlikler düzenlenecek. Bor Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlikte şiir dinletisi ve konser yer alacak. Akşam saat 20.00’da başlayacak olan programlarda Niğdeli şairlerin yanı sıra Yedi İklim Halk Müziği Korosu da yer alacak.

SON GÜN FİNAL

Etkinliklerin son günü olan 20 Nisan 2018 Cuma tarihinde ise tiyatrolar ve paneller yer alacak. Saat 10.00’da Niğde Kültür Merkezinde başlayacak olan Çocuk Tiyatrosu ve sahne alacak. Saat 14.00’de Niğde’de kültürel varlıklar ve turizm konulu panel düzenlenecek. Panele 4 panelist katılacak ve Niğde Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi 1071 Salonunda gerçekleşecek.  Son olarak akşam 19.30’da ise Erzurum Devlet Tiyatrosu ekibi tarafından sahnelenecek olan Mösyö De Pourceaugnac isimi yetişkin tiyatrosu Niğde Kültür Merkezinde sahnelenecek.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!