Niğde Polisi 800 Bin TL'lik Dolandırıcılığı Önledi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Polisi 800 Bin TL’lik Dolandırıcılığı Önledi

  • 11 Nisan 2018
  • 397 kez görüntülendi.
Niğde Polisi 800 Bin TL’lik Dolandırıcılığı Önledi

Dolandırıcılar Niğdeli vatandaşlara bu kez FETÖ listesinde adınız var yalanı ile ulaşmaya çalıştı. Niğde Polisi bu tuzağa düşen vatandaşların 800 bin TL’lik dolandırıcılık mağduriyetini engelledi.

Niğde Emniyet Müdürlüğü konu hakkında açıklama yaparak, kendilerine emniyet mensubu, savcı ve askeri personel olarak tanıtarak “FETÖ/PDY listesinde adınız var” diyerek vatandaşları dolandırılmak istendiğine bu konuda vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği ve polise güvenmeleri istendi.

Niğde Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle: “FETÖ/PDY Terör Örgütü mensuplarınca; ülkemiz genelinde cebir ve şiddet kullanılarak, Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve Devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak üzere 15.07.2016 tarihinde girişilen darbe girişimi, başta vatandaşlarımız ve kolluk kuvvetlerince gösterilen cansiperane mücadele sonucunda başarısız kılınmıştır. Terör Örgütü mensuplarına yönelik etkin mücadele hukuk çerçevesi içerisinde kararlı bir şekilde devam etmektedir.  İletişim yoluyla bu durumu fırsata çevirmeye çalışan dolandırıcılara yönelik, 20.03.2018 / 04.04.2018 tarihleri arasında ilimizde yapılan çalışmalarda: toplam (7) ayrı olayda vatandaşlarımızı telefon ile arayarak kendisini polis, asker ve savcı olarak tanıtıp, “FETÖ/PDY listesinde adınız var” demek suretiyle kendilerinden banka hesaplarında bulunan paralarını çekmelerini istedikleri, vatandaşlarımızın bu şahısların isteklerini yerine getirmek için bankaya geldiklerinde, şahısların dolandırılmaya çalışıldıkları Güven Timlerimizce tespit edilerek, yaklaşık 175.000 TL ile 125.000 EURO toplamda ise 800.000 TL paranın dolandırıcıların eline geçmesi engellenmiştir. Vatandaşlarımızın bu tarz taleplerle kendilerini arayanlara itibar etmemeleri ve durumu en yakın güvenlik güçlerine bildirmeleri suç ve suçluyla olan mücadelemizde bize katkı sağlayacaktır. Bu ve benzer konularda mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!