Nigdemiz.com
buy Instagram followers

NİĞDE SAĞLIKTA DEĞİŞİM YAŞIYOR

  • 10 Eylül 2019
  • 551 kez görüntülendi.
NİĞDE SAĞLIKTA DEĞİŞİM YAŞIYOR

Vatandaşın Beklentisi, Bakanlık Anketi, Sağlık Müdürü, 24 Doktor.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde son zamanlarda ciddi değişiklikler yaşanıyor. Önce İl Sağlık Müdürünün değişmesi ve hemen arkasından Niğde’ye 24 yeni doktorun atanması ile süreç hızlandı. Buna en büyük sebeplerinin başında Niğde halkının Bakanlık tarafından yapılan hasta, hastane ve diğer sağlık hizmetleri memnuiyet anketinin de olduğu gösteriliyor. Öte yandan vatandaş şikayetleri ve talepleri de cabası oldu.

VATANDAŞ İLE ANKETİN ETKİLİ OLDUĞU SÖYLENİYOR

Geçtiğimiz günlerde Bakanlık yetkililerinin Niğde’de birçok hastaya ulaşarak hastanedeki hizmetlerin memnuniyeti ile ilgili 1 ile 5 puan arasında değerlendirilmek üzere 5 ayrı konuda soru sordu. Soruların karşılığında verilen birçok olumsuz cevabın bakanlıktaki yetkilileri harekete geçirdiği bununda Niğde’de sağlık ve hastane hizmetleri anlamında köklü değişime yol açacağı söyleniyor.

NİĞDE İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ

Niğde İl Sağlık Müdürlüğüne, Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç atandı.
2017 yılından buyana İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Ertan Değirmencioğlu’nun yerine Bartın İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç’un atandığı öğrenildi. Ertan Değirmencioğlu’nun ise nereye atandığı henüz açıklanmadı.
DR. DURSUN KOÇ KİMDİR?
1969 Tokat Merkez Gölcük Köyü doğumludur. İlk öğrenimini köyünde, orta ve lise öğrenimini Tokat’ta yapmıştır. 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş olup yüksek lisansını 2013 yılında yapmıştır.
1994-1996 yılları arasında Hakkari Şemdinli Sağlık Merkezinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2002 yıllına kadar Turhal Devlet Hastanesinde Acil Servis Doktoru olarak görev yapmıştır. 2002-2005 yılları arasında Turhal Sağlık Grup Başkanlığı, 2005-2012 yılları arasında Bolu İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş olup, 2012 yılından bu yana Bartın İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmakta iken Niğde İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

NİĞDE’YE 24 YENİ DOKTOR ATANDI

Sağlık Bakanlığı tarafından Niğde’ye 4 uzman ve 20 pratisyen olmak üzere toplam 24 hekim ataması yapıldı.
Sağlık Bakanlığı tarafından Niğde’ye 24 yeni doktor ataması gerçekleşti.
20 pratisyen hekim, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı, 1 Anestezi Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma hastanesinde görev yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!