Niğde Uluslararası Kanatlı Kongresi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde Uluslararası Kanatlı Kongresi

  • 16 Mayıs 2018
  • 207 kez görüntülendi.
Niğde Uluslararası Kanatlı Kongresi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı ‘Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Uluslararası Kanatlı Kongresi 2018’ Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye yaklaşık yirmi farklı ülkeden 300 katılımcı 230 bildiriyle katıldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Paydaşları öncülüğünde, kanatlı üretimi ve ürünleri ile ilgili yeni teknolojileri ve gelişmeleri gündeme getirmek ve bu konularda ülkeler arasında bilgi alışverişine olanaklar sağlamak amacıyla düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırma Uygulamaları ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Konuşmasına, Türkiye’nin tavukçuluk konusunda uluslararası rekabet edebilme gücüne sahip olduğunu belirterek başlayan Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, daha sonrasında ise sektörün Türkiye’deki sorunlarını tartışmaya açmak için hazırlanan “Dünya BilimselTavukçuluk Derneği Türkiye Şubesi Uluslararası Kanatlı Kongresi’ 2018” programında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmasının ardından kürsü alan Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Rüveyda Akbay ise, uluslararası tavukçuluk bakımından kongrenin önemine değinerek, derneğin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler verdi. Programda daha sonra Dünya Tavukçuluk Bilimi Birliği Genel Sekreteri Dr. RoelMulder’in konuşması yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar ise kongreye katkı sağlayanlara teşekkür ettikten sonra “Üniversitemizin Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve özelde de Hayvansal Üretim ve Teknolojileri Bölümü oldukça iyi bir bölümdür. Dünyanın değişik yerlerinden bilim insanlarıyla ve Uluslararası Dünya Tavukçuluk Derneği Türkiye Şubesiyleirtibatlı bir şekilde bu kongreyi organize ettiler. Başarılı bir kongre olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Devlet Halk Dansları Topluluğu tarafından hazırlanan “Anadolu’dan Esintiler” konulu gösterinin ardından konferanslar ile devam etti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!