Niğde’de Türk Milliyetçiliği Konuşuldu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde’de Türk Milliyetçiliği Konuşuldu

  • 07 Mayıs 2018
  • 360 kez görüntülendi.
Niğde’de Türk Milliyetçiliği Konuşuldu

Türk Ocakları Niğde Şubesi geçtiğimiz gün “Erol Güngör ve Türk Milliyetçiliği ” konulu ocakbaşı sohbetinin gerçekleştirdi.

Niğde TURGEN toplantı salonunda yapılan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Emekli Öğretim Görevlisi Rıfkı Yazıcı hocamızın sunduğu “Erol Güngör ve Türk Milliyetçiliği ” konulu ocakbaşı sohbeti ile devam etti.

Sohbette  “Erol Güngör’ün  hayatı ve Türk Milliyetçiliğine katkıları anlatıldı. Erol Güngör 25 Kasım 1938 ‘de Kırşehir ‘de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini memleketinde yaptı. 1956 yılında Kırşehir Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesine başladı. Burada Mümtaz Turhan hocanın etkisiyle Edebiyat Fakültesine geçti. 1961 yılında fakülteyi bitirdi. 1982 yılında Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Görevi boyunca halkla iç içe oldu. Türk Milletinin milli kültürünü ve bütün manevi değerlerini bizzat günlük hayatında yaşadı. 24 Nisan 1983’te hayata gözlerini yumdu. O tarihten sonra Türk Milliyetçiliği manen yetim kalmıştır. 300 civarında kitap, makale, ders kitabı, ansiklopedi gibi yayını var.”

Dinleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan sohbetin sonunda, sayın Rıfkı Yazıcı hocamıza Türk Ocakları Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan tarafından sohbetin anısına Türk Ocakları Niğde Şubesi Anı Tabağı takdim edildi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!