Niğde’deki Olay Uzmanları Harekete Geçirdi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde’deki Olay Uzmanları Harekete Geçirdi

  • 19 Haziran 2018
  • 433 kez görüntülendi.
Niğde’deki Olay Uzmanları Harekete Geçirdi

Geçtiğimiz gün Niğde’de yaşanan menenjit vakasının ardından bir çok uzman yaz aylarında süregelen baş ağrılarını hafife almamaları gerektiğini, şideetli ağrılarda ise hemen doktoro başvurmaları gerektiğini belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde Niğde’de yaşanan menenjit vakası ve bu kişi ile ailesine uygulanan antibiyortik tedavisi ile gündeme gelen olayın ardından konu ile ilgili birçok uzman baş ağrılarının Niğde’de yaşanan olayı örnek göstererek önemsenmesi gerektiğine dikkat çektiler.

YAPILAN AÇIKLAMANIN ARDINDAN

Yaz sıcakları vertigolu hastaları vuruyor. Özelikle deniz tatiline gidenlerde sık rastlanan vertigo, yani baş dönmesi basit gibi görünse de, tatilinizi zehir edebilir.

ÖNEMLİ OLAN ALTTA YATAN NEDENİ BULMAK

Array Vertigolu hastalar yaz sıcaklarından oldukça fazla etkileniyor. Özelikle deniz tatiline gidenlerde sık rastlanan vertigo, yani baş dönmesi basit gibi görünse de, kişinin tatilini zehir edebilir.

B12 vitamini yetersizliği çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor. Üşüme, yorgunluk, konsantrasyon güçlüğü, baş dönmesi gibi sorunlar yaşıyorsanız nedeni B12 vitamini eksikliği olabilir. Peki, B12 vitamini hangi besinlerde bulunur? B12 eksikliği …

Yüksek D vitamini kanser riskini azaltıyor

D vitamini düzeyi yüksek olan kişilerin kalın bağırsak kanserine yakalanma oranın daha düşük olduğu tespit edildi.

MEMENJİT VAKKASI

Çocuğa menenjit teşhisi konuldu, köylülere antibiyotik tedavisi uygulandı.

Niğde’de menenjit teşhisi konulan 12 yaşındaki çocukla temasa geçen ailesi ve köylülere antibiyotik tedavisi uygulanmaya başlandı. DHA’nın haberine göre; Kızılören köyünde oturan ve ateşlenince ailesi tarafından Niğde Ömer Halisdemir Hastanesi’ne kaldrılarak tedavi elatına alındı.

“BAŞ DÖNMESİ” DEYİP GEÇMEYİN!

Yaz sıcakları vertigolu hastaları vuruyor. Özelikle deniz tatiline gidenlerde sık rastlanan vertigo, yani baş dönmesi basit gibi görünse de, tatilinizi zehir edebilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!