Niğde’den 2 Lise Ankara’da Sahneye Çıkacak! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde’den 2 Lise Ankara’da Sahneye Çıkacak!

  • 28 Mart 2018
  • 332 kez görüntülendi.
Niğde’den 2 Lise Ankara’da Sahneye Çıkacak!

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” heyecanı, Ankara elemeleriyle devam ediyor.

Uzun zamandır büyük merakla bugünü bekleyen Niğdeli lise öğrencilerinden “Biz hazırız!” mesajları geliyor.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve hersene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görerek, başvuru rekoru kıran “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” Ankara elemeleriyle devam ediyor.

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın Ankara elemeleri, 30-31 Mart tarihlerinde MEB Şura Salonu’nda yapılacak. Niğde’den 2 lisenin sahne alacağı elemelerde; 29 ilden 176 okul, büyük ödüller için yarışacak.

NİĞDE’Yİ 2 LİSE TEMSİL EDECEK

Niğde’yi Ankara’da; Niğde Fen Lisesi ve Niğde Yunus Emre Anadolu Lisesi temsil edecek. Niğdeli öğrencilerin, profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği Ankara elemelerinde Niğde’nin yanı sıra; Adana, Ankara, Amasya, Aksaray, Ardahan, Batman, Bartın, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Mersin, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Zonguldak’tan gelen öğrenciler de kıyasıya yarışacak.

ANKARA ELEMELERİNİN PERFORMANSLARI FİZY’DE!

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak,6 finalist daha eklenecek. Ankara elemelerinde yer alan 174 okulun performans videosu, fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen “beğen” özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

‘’fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” için 81 ildeki 8.000 liseli yarışmacıyı, birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor. Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle; Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için: 1.lik ödülü: 10.000 TL, 2.lik ödülü: 7.500 TL, 3.lük ödülü: 5.000 TL, Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için: 1.lik ödülü: 6.000 TL, 2.lik ödülü: 4.000 TL, 3.lük ödülü: 2.000 TL.

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için: 1.lik ödülü: 3.000 TL, 2.lik ödülü: 2.000 TL, 3.lük ödülü: 1.000 TL.

Okan Üniversitesi’nin eğitim bursları: yüzde 100 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu, yüzde 50 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu, yüzde 30 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!