Niğdeli Genç Yetenek Rusya’da Birinci Oldu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğdeli Genç Yetenek Rusya’da Birinci Oldu

  • 19 Haziran 2018
  • 1.789 kez görüntülendi.
Niğdeli Genç Yetenek Rusya’da Birinci Oldu

Aslen Niğdeli olan ve uzun süre Niğde’de gazetecilik mesleği yapan ve şuan Almanya’da mesleğine devam eden Niğdeli Hemşehrimiz İsa Aksoylu’nun oğlu Mert Aksoylu Genç yeteneklerin katıldığı Rusya’daki yarışmadan birincilikle döndü.

Şuan babasının işi dolayısıyla Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan aslen Niğdeli olan 12 yaşındaki genç yetenek Mert Aksoylu, Rusya Federasyonuna bağlı Adigey Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı tarafından Maykop şehrinde düzenlenen , “ Adigey Genç Yıldızları  “ yarışmasında Enstrüman dalında ve kendi yaş grubunda birinciliği kazandı.

KENDİ KENDİNE ÖĞRENCİ

Henüz 10 yaşında iken tanıştığı akordeon müzik aletini kendi başına Youtube kanallarına bakarak öğrenen ve kendinisini geliştiren küçük müzisyen Mert Aksoylu yeteneği fark edilerek Rusya’ya bağlı Adigey Cumhuriyetine davet edildi.

KAZANMA RUHUNU KAYBETMEDİ
Babası İsa Aksoylu  ve Köln’ün tanınmış ünlü Müzisyeni Aykut Şahin ile birlikte Kültür Festivaline giden küçük yetenek Mert Aksoylu, yolda THY uçağının 1 gün rötar yapması ve yarışmalara geç başlamasına rağmen , umudunu ve kazanma ruhunu kaybetmeden sahneye çıktı.

ADİGEY GENÇ YILDIZLARI

Farklı uluslardan genç ve yetenekli müzisyenleri desteklemek, onlar arasında dostane ilişkilerin oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla  Maykop Filarmoni’  de düzenlenen festivalde   (6- 22 )  üç ayrı yaş grubu ve 4 farklı kategori de  düzenlenen ” Adigey Genç Yıldızları  ”  yarışmasında çocuklar tüm performanslarını sergileyerek jürinin beğenisini toplamaya çalıştılar. Sahneye çıkan Mert Aksoylu ,hayatının bir parçası olan akordeon  ile çaldığı muhteşem müziği , jüriyi büyülerken  tam puan almayı başararak katagorisinde  birincilik ödülüne layık görüldü.

DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN BABAMLA GURUR DUYUYORUM

Çerkes Kökenli Niğdeli bir babanın oğlu olmanın gururunu yaşadığını belirten  Mert Aksoylu, ” Müzik benim hayatımın bir parçası oldu. Beni babamdan sonra en iyi anlayan akordiyondur. Gece rüyamda bile akordeon  çaldığımı görüyorum. Kendi başıma Youtube kanallarına bakarak öğrendim. Sonrasında ise  Blan  Jalouqa abimden destek aldım . Aykut Şahin abimin sayesinde de yarışmaya davet edildim. Aldığım ödül benim için çok önemli ve anlamlı. Bundan sonra kedimi müzik alanında alacağım eğitimlerle geliştirerek ilerde çok daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyorum ” dedi.

“BABA OLARAK ÇOK MUTLU OLDUM”

Oğlu Mert Aksoylu’nun aldığı  başarıdan ötürü gurur duyduğunu belirten baba İsa Aksoylu , ” “Bir baba olarak oğlumun bu başarısı gerçekten beni çok mutlu etti. Yarışmaya katılırken herhangi bir ödül beklentimiz yoktu. Bu onun müzik hayatında katılacağı ilk yarışmaydı kazanmasa da en büyük mutluluk yarışmaktı. Nitekim 1.oldu. Müzik bu yaşta onun hayatını bir parçası oldu.  Ben de bir baba olarak onun gerek  müzik hayatında gerekse diğer alanlarda tüm yaşamında elimden geldiğince yanında olmaya ve desteklemeye devam edeceğim ” dedi.

JURİ ÜYESİ’NDEN GENÇ MERT’E ÖVGÜ YAĞDI

Yarışmanın Jüri üyelerinden Aykut Şahin ise ,” Mert gerçekten yetenekli bir evladımız.Ümid ediyorum ki  bu yarışma onun için bir dönüm noktası olur. Müzik öylesine onun ruhunu işlemiş ki ilk görüşte fark ettiriyor. Alacağı iyi bir eğitim ve destek ile ileriki müzik hayatında çok iyi yerlere gelebileceğini düşünüyor ve kendisini canı gönülden kutluyorum ” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!