Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Niğdeli Gençler Festivale Renk Kattı

  • 19 Haziran 2019
  • 685 kez görüntülendi.
Niğdeli Gençler Festivale Renk Kattı

Niğde, Karabük ve Karamanlıların konuk olduğu 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali’ne gençler, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

Niğde,  Karabük ve Karamanlıların konuk olduğu 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali’ne gençler, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı. Gençler, sahneledikleri oratoryo, okudukları şiir, söyledikleri türkülerle milli mücadeleyi anlatıp birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Gecede şehitler de dualarla anıldı. Festivale Niğde’yi temsilen AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun’de katıldı.

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen 7 Bölge 7 Renk Kültür ve Sanat Festivali’nde duygu dolu bir gece yaşandı. Niğde Kayırlı Derneği, İstanbul Karamanlılar Derneği ve Karabüklüler Derneği tarafından organize edilen programda İstanbul’da yaşayan Karabük, Karaman ve Niğdeliler alanı doldurdu.

BU BULUŞMA YUNUS EMRE’LERİN, MEVLANA’LARIN VE GÖNÜLLERİN BULUŞMASIDIR

Programın açılış konuşmasını yapan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olan Lütfi Elvan, “Bu buluşma sadece Niğdelilerin, Karamanlıların ve Karabüklülerin bir buluşması değildir. Bu buluşma Yunus Emre’lerin, Mevlana’ların, Karamanoğlu Mehmet beylerin kültür mirasına, insanlık değerine sahip çıkma ve gönüllerin buluşmasıdır. Ki o yüce gönül bizi biz yapan en önemli değerlerden biridir. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Türkiye büyüdükçe güçlendikçe düşmanları da artıyor. Bir taraftan güneyimizde terör koridoru oluşturmak istenirken diğer yandan Doğu Akdeniz’de suları ısındırmaya çalışanlar var. Velhasıl kardeşlerim Türkiye’nin önünü kesmek, büyümesini engellemek için ne yapıp edip Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl gönderebiliriz diyenlere karşı Allah’ın izniyle 23 Haziran’da siz bunlara cevabı vereceksiniz” dedi.

GENÇLER, ŞİİR, TÜRKÜ VE ORATORYOYLA MİLLİ MÜCADELEYİ ANLATTI

Gençler, okudukları şiirler, söyledikleri türküler ve sergiledikleri oratoryoyla milli mücadeleyi, ülkemizin üzerinde oynanan oyunları anlatıp güçlü bir Türkiye için birlik mesajı verdi. Özellikle İstiklal Marşı’nı okuyan çocukların performansı çok beğenildi. Etkinlik sonunda gençler, Türk Bayrağı ve kendi bölgelerindeki şehitlerin fotoğraflarını açtı. Sahnedeki tablodan çok etkilenen vatandaşlar, gençleri ayakta alkışladı. Gecede sanatçı Esat Kabaklı da sevilen türkülerinden oluşan bir konser verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!