Niğdeli Gençler TÜGVA’nın Şampiyonu Oldu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğdeli Gençler TÜGVA’nın Şampiyonu Oldu

  • 06 Ağustos 2018
  • 936 kez görüntülendi.
Niğdeli Gençler TÜGVA’nın Şampiyonu Oldu

TÜGVA’nın “Türkiye’nin Kitap Kurtları Yarışıyor” adlı yarışmasında Niğde’nin Türkiye şampiyonu ve altıncısı Niğde’de de düzenlenen törenle hediyelerini aldılar.

TÜGVA’nın 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada Bor Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Elif Genişyürek Türkiye birincisi olurken 23 Nisan Havacılar Ortaokulu öğrencisi Cemal Efe Çoban Türkiye altıncısı oldu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ve binlerce öğrencinin katıldığı kitap okuma yarışmasında Niğde’ye iki ödül birden gelirken geçtiğimiz ay sonunda İstanbul’da düzenlenen TÜGVA Yaz Okulu Kapanış şeniliğine davet edilen öğrenciler burada düzenlenen törende hem tanıtıldılar hem de ödüllerini aldılar.

İstanbul’daki törenin ardından geçtiğimiz günlerde Niğde’de de 2 öğrenci ve öğrencilere yol gösterici olan danışman öğretmenlerinin de katıldığı törende hediyeleri verildi. TÜGVA’nın gerek genel merkez gerekse yerel yöneticilerinin yanı sıra önemli isimlerinde katıldığı törenlerde Niğdeli öğrenciler TÜGVA’nın yarışmasında önemli bir yere de imza atmış oldular. İki öğrencinin danışman öğretmenliğini ise Emre Akçayır ve Figen Bakırcı yaptı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Figen Bakırcı dedi ki:

    Günaydın gazetesine öğrencilerimizin başarılarına verdiği önemden dolayı teşekkür ediyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!