Nigdemiz.com

NİĞDELİLER FESTİVALLERE ADETA HASRET KALDI

  • 08 Nisan 2019
  • 632 kez görüntülendi.
NİĞDELİLER FESTİVALLERE ADETA HASRET KALDI

Niğdeli Hafta Sonu Adana’daki Festivale Koştu

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın coşkusu Adana’da kortejle sokaklara taşarken Niğde haklıda oradaydı. Karnaval kortejine binlerce kişi katılırken bu kalabalığa Niğde’den de çok fazla vatandaş katılım sağladı.

NİĞDE’NİN DE FESATİVALLERE İHTİYACI VAR

Niğdelinin uzun zamandır hasret kaldığı eğlenceli etkinlikler yapılmayınca, vatandaşta soluğu geçtiğimiz hafta sonu Adana’da aldılar. Adana’da her yıl aksamadan düzenli olarak gerçekleşen etkinlikler renkli görüntülüğe ev sahipliği yaparken, Niğde’nin de bir an evvel bu ve buna benzer festivallare ihtiyacı olduğunu binlerce Niğdelinin gerek turlar ile gerekse kişisel imkanları ile gitmesiyle belirgin bir şekilde görülüyor.

‘Nisan’da Adana’da’ sloganıyla 7.’si düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen kostümlü kortej yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Türkiye’nin tek sokak karnavalı olarak tanımlanan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortej yürüyüşü Atatürk Caddesi’nden start aldı. Çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra çevre illerden ve yurt dışından katılımın olduğu yürüyüşte renkli görüntüler oluştu. Renkli kostümler giyen, yüzlerini rengarenk boyayan, portakal çiçeği temalı şapkalar takan katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti.

NİĞDELİ HEYECANINI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Kortej yürüyüşünü takip eden Adanalılar’ın yanı sıra Niğde gibi illereden gerçekleşen katılım oluşturduğu kalabalıklar ise alkışlarla karnaval heyecanına ortak oldu. Etkinliğe katılan binlerce kişi, resmi açılış töreninin yapılacağı İstasyon Meydanı’na kadar yaklaşık 1 kilometre yürüdü. Bu tür etkinliklerin Niğde’de de yapılması gerektiğinin önemli örmeklerinden birisi olduğu gözlemlenirken Niğdeli vatandaşlar bu unutulmaz anları sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

ŞEHRE YERLİ VE YABANCI TURİST ÇEKİYOR

Şehrin önemli kimliklerinden olan gerek kültürel, gerek Turizm veya tarımsal alanda öne çıkmış olan değerlerini ulusal yada uluslar arası festival veya etkinlikler ile gündeme taşımak ve gerçekleştirmek Niğde’nin de bir bakıma reklam yüzü olacağı kadar, şehrin gelişimine ve marka isimlerin oluşmasına büyük bir yol açması sağlanabilir.

KÜLTÜR VE EKONOMİ SOAYALLEŞTİRİLMELİ

Gerek sosyo-ekonomik, gerekse sosyo-kültürel anlamda büyük bir değişiminde göstereceği şehirde bu sayede yeni istihdam yeni iş alanları, yeni yatırım ve yeni alanlarında açılmasına sebep olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!